ЄЦБ вивчить погані кредити банків єврозони


ЄЦБ вивчить погані кредити банків єврозони

Європейський центральний банк планує опублікувати ряд рекомендацій для банків єврозони про те, як ефективно управляти поганими кредитами, щоб швидше відновити економіку регіону.

За даними МВФ, з 2009 року обсяги поганих боргів більше, ніж подвоїлися, досягнувши майже 1 трлн євро до кінця 2014 року. Дані кредити негативно позначаються на роботі європейських банків, а також на їх можливості займатися кредитуванням. Ситуація особливо помітна в Італії, де інвестори все сильніше турбуються щодо того, що банківський сектор буде робити з поганими кредитами на суму 200 млрд євро.

У зв’язку з цим ЄЦБ запросив у деяких банків єврозони, включаючи італійські Monte dei Paschi di Siena і UniCredit, інформацію про неповоротні кредити. Банки, дані яких вивчать фахівці ЄЦБ, були відібрані спеціально для того, щоб зробити репрезентативну вибірку організацій з різними бізнес-моделями, обсяги поганих кредитів не були вирішальним критерієм для відбору, підкреслили в кредитній установі.

При цьому акції деяких італійських банків на тлі цієї новини впали, оскільки інвестори побоюються, що ЄЦБ вибрав їх через особливу уразливості.

Результатом вивчення поганих кредитів єврозони стане вироблення стратегії, згідно з якою наглядові органи сформулюють ряд рекомендацій.

До поганого кредиту зазвичай відносять займ, платежі по якому спізнюються як мінімум на 90 днів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ЄЦБ вивчить погані кредити банків єврозони» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua