Amnesty International закликає Порошенка вжити заходів для ратифікації Римського статуту


Amnesty International закликає Порошенка вжити заходів для ратифікації Римського статуту

Amnesty International в Україні закликає Президента Петра Порошенка «проявити політичну волю і вжити всіх необхідних заходів для якнайшвидшої ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)».

Про це йдеться у відкритому листі організації до Президента України.

«Звертаємо вашу увагу, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення з управління цією організацією. Також, якщо Україна не встигне стати учасником МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь у голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії», – йдеться в листі організації.

У ньому також сказано, що відстрочка ратифікації статуту означає, що Україна, як мінімум, по-перше, не виконує взяті на себе міжнародні зобов’язання, а по-друге, фактично позбавляє себе тих прав, які отримують країни-члени Міжнародного кримінального суду.

Також організація закликає громадян писати повідомлення Президенту і голові Верховної Ради в Twitter і Facebook з вимогою ратифікувати статут. Твіттер-шторм стартує 20 січня.

Amnesty International в Україні вже не вперше закликає Верховну Раду ратифікувати Римський статут.

У 2000 році Україна підписала Римський статут – міжнародний договір про Міжнародний кримінальний суд, проте до цих пір не ратифікувала його.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua