На скільки Україні потрібно збільшити ВВП для досягнення мінімальної зарплати рівня ЄС (інфографіка)


На скільки Україні потрібно збільшити ВВП для досягнення мінімальної зарплати рівня ЄС (інфографіка)

Україні, щоб наздогнати найбіднішу країну ЄС за рівнем мінімальної зарплати – Болгарію, необхідно збільшити ВВП мінімум в 2,5 рази.

До такого висновку прийшли економісти із громадської ініціативи “Економічний діскусійний клуб”.

Як відзначають експерти, підвищення рівня оплати праці “до європейського” є для українців одним з основних мотивів інтеграції з Євросоюзом.

Показник мінімальної заробітної плати є одним з головних видів соціальних гарантій, що діють в світі. На сьогодні, серед країн Євросоюзу найвищий рівень мінімальної заробітної плати – 1923 євро на місяць встановлено у Люксембурзі. Ще шість країн ЄС середньомісячну мінімальну зарплату в межах 1,5 тис. євро (Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Ірландія, Франція).

Разом з тим, рівень мінімальної зарплати в країнах, які нещодавно приєдналися до ЄС значно нижче: від 418 євро на місяць в Польщі до 194 євро в Болгарії.

Україна за рівнем мінімальної заробітної плати в рази відстає від найбідніших країн ЄС.

Так, в грудні 2015 року в еквіваленті євро вона становила 57 євро на місяць, а вже в січні 2016 року, за рахунок девальвації гривні, скоротилася до 52 євро.

У наприкінці 2015 року показник мінімальної зарплати в Україні, в перерахунку на євро, знаходився на рівні 2000 року, а в порівнянні з 2005 і 2010 роком вона знизилася на 20% і 32% відповідно.

У Євросоюзі за останні 10 років спостерігалося збільшення розмірів мінімальних заробітних плат, правда в розрізі країн воно було нерівномірним. Найбільшого зростання зазнали мінімальні зарплати в країнах, які стали членами ЄС після 2000 року. Зокрема, в Латвії за період 2005-2015 років мінімальна зарплата потроїлася. У Литві, Словаччині, Естонії, Болгарії, Румунії цей показник виріс більш ніж удвічі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «На скільки Україні потрібно збільшити ВВП для досягнення мінімальної зарплати рівня ЄС (інфографіка)» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua