"Результати вражають": Яценюк розповів, скільки дозволить заощадити впровадження системи держзакупівель ProZorro


"Результати вражають": Яценюк розповів, скільки дозволить заощадити впровадження системи держзакупівель ProZorro

За рахунок впровадження електронної системи державних закупівель ProZorro в 2016 році планується заощадити 5 млрд грн коштів державного бюджету, прогнозує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Переведення всіх державних закупівель в електронний формат дозволить збільшити економію в рази. Навіть за скромними прогнозами, цього року економія бюджетних коштів складе 5 млрд грн, а в наступному році економічний ефект від повного переходу на електронну систему може бути в кілька разів більше”, – сказав А.Яценюк в ході програми “10 хвилин з прем’єр-міністром” в неділю ввечері.

Він повідомив, що це стане можливим завдяки впровадженню електронної системи державних закупівель ProZorro, яка зараз перебуває в пілотному режимі з лютого 2015 року.

“Результати вражають. Економія бюджетних коштів вже перевищила 500 млн грн. І це при тому, що сьогодні через цю систему проводиться тільки 2% державних тендерів. Після повного переходу державних закупівель в електронний формат ми очікуємо економії десятків мільярдів гривень щорічно”, – сказав А .Яценюк.

Так, Міністерство інфраструктури України і підприємства, які знаходяться у його підпорядкуванні, провели тендери в системі ProZorro більш ніж на 1,3 млрд грн, заощадивши більше 75 млн грн. Міністерство оборони повністю перейшло на електронні закупівлі і в результаті провело майже 1000 тендерів, заощадивши 200 млн грн. Медичні установи України заощадили завдяки системі більше 16% або 11 млн грн.

За словами прем’єра, повний перехід на систему ProZorro відбудеться протягом 2016 року.

“Уже з 1 квітня на ProZorro в обов’язковому порядку переходять всі великі замовники: міністерства, відомства, найбільші державні компанії. З серпня – почнуть переходити всі інші”, – пообіцяв Яценюк.

Він підкреслив, що на реалізацію цієї реформи не витрачено жодної копійки бюджетних коштів, розвиток електронної системи відбувається за рахунок донорів, а кожну статтю витрат контролює Transparency International.

Прем’єр міністр нагадав, що довгі роки сфера державних закупівель була самою більшою “годувальницею” корупціонерів.

“За нашими підрахунками втрати від прямої корупції та неефективного управління становили близько 20% від усього обсягу державних закупівель. А це – приблизно 50 млрд грн щорічно. Це майже стільки, скільки закладено в бюджеті на Збройні сили України. Куди йшли всі ці гроші? В кишені корупціонерів. На них вони купували яхти і вілли, платили хабарі прокурорам і суддям “, – розповів А.Яценюк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua