ЄБРР в 2015 р інвестував рекордні 9,4 млрд євро: У банку розповіли, який чистий прибуток очікують


ЄБРР в 2015 р інвестував рекордні 9,4 млрд євро: У банку розповіли, який чистий прибуток очікують

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в 2015 році збільшив сумарний обсяг інвестицій до рекордного рівня в 9,4 млрд євро, говориться в повідомленні банку.

У 2014 році обсяг інвестицій ЄБРР склав 8,9 млрд євро.

Лідером по залученню коштів ЄБРР торік стала Туреччина – обсяг інвестицій банку склав 1,9 млрд євро проти 1,4 млрд євро роком раніше.

Друге місце зайняла Україна, яка отримала від ЄБРР близько 1 млрд євро. на інвестиції в Казахстані довелося 708 млн євро.

Крім того, в 2015 році ЄБРР здійснив свої перші інвестиції в Греції, яка стала країною операцій на тимчасовій основі до 2020 року. Перша програма фінансування в Греції спрямована на стабілізацію фінансового сектора: ЄБРР придбав акції чотирьох провідних банків країни на загальну суму 250 млн євро.

Росія в останні роки була найбільшим одержувачем коштів ЄБРР. Але після того, як у липні 2014 ЄБРР призупинив інвестиції в нові проекти на території РФ в рамках плану підвищення політичного та економічного тиску на Росію, прийнятого лідерами країн ЄС, РФ випала зі списку головних одержувачів грошей банку.

У повідомленні також наголошується, що ЄБРР за підсумками 2015 розраховує отримати чистий прибуток близько 800 млн євро проти збитку близько 600 млн євро роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua