Президент Венесуели: Обвал цін на нафту - шлях до нової "економічної революції"


Президент Венесуели: Обвал цін на нафту - шлях до нової "економічної революції"

Падіння цін на венесуельську нафту до мінімального за 12 років рівня в $ 24 за барель відкриває можливості для виходу на новий етап “економічної революції”. Про це заявив президент Боліваріанської Республіки Ніколас Мадуро.

“Прийшов час нової виробничої революції, час початку нової ери виробничої економіки, – заявив Мадуро. – Необхідно вжити величезні зусилля, щоб створити нові джерела надходження конвертованої валюти, доларів, величезне зусилля на національному рівні, і ми готові зробити це, ми робимо його, ми будемо нарощувати темпи “.

Мадуро також повідомив, що дав вказівки міністрові нафтової і гірничорудної промисловості Еулохіо дель Піно скоординувати “новий план по відновленню цін на нафту” разом з членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і тими державами, які не входять до неї.

Венесуельський лідер підкреслив, що “необхідно зупинити цінову війну і відновити нафтовий ринок”.

Експорт нафти залишається головною дохідною статтею венесуельського бюджету. На тлі різкого падіння цін на вуглеводні на світових ринках в Боліваріанської Республіці в останні два роки загострився затяжна економічна криза.

Невдоволення громадян розгулом злочинності, галопуючою інфляцією, і перебоями в постачанні продовольством і товарами першої необхідності стало однією з основних причин поразки Єдиної соціалістичної партії Венесуели на чолі з Мадуро та її прихильників на парламентських виборах у грудні 2015 року. За підсумками голосування політичні опоненти чавістів (послідовників покійного президента Уго Чавеса) вперше за 17 отримали більшість місць у однопалатній Національній асамблеї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua