Держказначейство відкрило сільгосппідприємствам додатково 16 тис. рахунків для сплати ПДВ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держказначейство відкрило сільгосппідприємствам додатково 16 тис. рахунків для сплати ПДВ

Аграрний ринок
340
Державне казначейство України додатково відкрило сільгосппідприємствам 16 тис. рахунків в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ), говориться в повідомленні Держказначейства, оприлюдненому на офіційному сайті Кабінету міністрів у вівторок.
За інформацією відомства, рахунки відкриті за наступними балансовими рахунками: 3753 – рахунки по електронному адмініструванню ПДВ вибрали спецрежим оподаткування сільгосппідприємств, які здійснюють операції з поставки сільськогосподарських товарів / послуг (крім зернових і технічних культур і продукції тваринництва); 3754 – Рахунки для сільгосппідприємств, які здійснюють операції з поставок зернових і технічних культур і 3755 – рахунки сільгосппідприємств, які займаються поставками продукції тваринництва.
Держказначейство повідомило, що операції з перерахування коштів з таких рахунків почнеться 20 січня 2016, а про реквізити зазначених рахунків платника податків повинна проінформувати Державна податкова служба.
Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила компромісне рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, надавши пільговий режим на період їх переходу на загальну систему оподаткування.
Згідно з опублікованими змінами до Податкового кодексу, в 2016 році на період переходу на загальну систему оподаткування виробникам молока та великої рогатої худоби ВРХ залишатимуть 80% ПДВ, а решта 20% вони будуть перераховувати до бюджету.
Аграрії, що працюють із зерновими і технічними культурами, будуть відраховувати до бюджету 85% ПДВ, всі інші – 50%. З 2017 року передбачається скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспгалузі.
З 1999 року сільгоспвиробники знаходилися на спеціальному режимі оподаткування, яке передбачало право аграріїв залишати у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану на вартість поставлених товарів і послуг, а не платити її до бюджету.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас