ЄС узгодив офіційну позицію щодо скандального безвізового виправлення у держбюджеті України


ЄС узгодив офіційну позицію щодо скандального безвізового виправлення у держбюджеті України

Європейський союз узгодив офіційну позицію про скандальну ситуацію, яка склалася через включення до Держбюджету норми, яка відклала до 2017 року запровадження електронних декларацій про майно і доходи держслужбовців і офіційних осіб.

Дипломати нагадали, що наприкінці грудня “українське керівництво взяло зобов’язання, що в першому кварталі 2016 року з’явиться працююче Національне агентство із запобігання корупції і відразу після – буде запущений механізм перевірки активів і можливих конфліктів інтересів держслужбовців”.

“Це означає, що НАЗК повинно розпочати діяльність до 1 квітня 2016 року. До цього часу повинні бути призначені всі п’ять членів (керівництва НАЗК) і повинен тривати набір інших співробітників.

Це також означає, що система електронних декларацій повинна бути запущена якнайшвидше, а агентство повинно отримати можливість перевіряти не тільки ці, а й старі декларації держслужбовців …

І незалежно від того, коли буде завершено створення системи електронних декларацій, залишається в силі зобов’язання української влади про перевірку вже існуючих паперових декларацій”, – йдеться в поясненні ЄС.

У представництві ЄС також додали, що досі чекають роз’яснень української сторони з приводу того, що сталося, але одночасно – “вітають” заяву глави Мін’юсту Павла Петренка, який пообіцяв ініціювати зміну скандальної норми в законі про Державний бюджет.

Як відомо, наприкінці грудня Київ взяв на себе зобов’язання запустити роботу Національного агентства з попередження корупції (НАПК). Враховуючи це зобов’язання, ЄК 18 грудня схвалила позитивний звіт для України.

Але вже через тиждень Верховна рада прийняла бюджет, в якому відклала декларації мінімум на 2017 рік. Про цю норму стало відомо тільки в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua