Залишок коштів у казні України скоротився в 5 разів


Залишок коштів у казні України скоротився в 5 разів

Залишки коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) в грудні 2015 року скоротилися в 5,3 рази, або на 38,94 млрд грн, і до початку 2016 року склали 9,02 млрд грн.

Досягнутий рівень в три рази перевищує показник річної давності і є найвищим показником за період з 2008 року, зазначають в Державній казначейській службі.

До червня 2015 тримався рекорд, встановлений в грудні 2005 року після приватизації “Криворіжсталі”, коли вдалося накопичити 27,35 млрд грн, або $5,42 млрд за тодішнім курсом. До осені 2015 року на рахунках Держказначейства накопичилося 45,85 млрд грн, всю осінь обсяг коштів залишався біля цього рекордно високого рівня.

Зростання залишків на ЄКР в уряді пояснювали надходженням нових траншів міжнародної фінансової допомоги, більш високими, ніж планувалося, доходами бюджету через девальвацію та інфляції, перенесенням обслуговування зовнішніх комерційних боргів на пізніший термін у зв’язку з їх реструктуризацією, а також зростаючими в останні місяці надходженнями з ПДВ, які влада пояснює введенням електронної системи адміністрування цього податку.

Уряд також вказувало, що йому необхідно було накопичити до четвертого кварталу 25 млрд грн на виплату дотацій у зв’язку з підвищенням енерготарифів, а також виділити 10 млрд грн на дострокове підвищення приблизно на 13% соціальних виплат – з 1 вересня замість передбаченого в законі про держбюджет 1 грудня.

Крім цього, значна частина цих коштів належала місцевим бюджетам, доходи яких істотно виросли після децентралізації, а витрачання коштів в силу різних причин затягувалося.

У наприкінці 2015 року Верховна Рада і Кабмін вирішили виділити з держбюджету Пенсійному фонду 14 млрд грн, які пішли на виплату січневих пенсій в останні дні грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ДКСУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua