Коболєв повідомив, від чого залежатиме можливість збереження Україною ролі транзитера


Коболєв повідомив, від чого залежатиме можливість збереження Україною ролі транзитера

Збереження за Україною статусу транзитера природного газу багато в чому залежить від інтеграції її внутрішнього ринку газу з європейським, повідомив глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“З нашого боку дуже важливо дотримуватися всіх тих європейських правил, які ми впроваджували, впроваджуємо і будемо в майбутньому впроваджувати щодо реформи ринку газу. Для нас дуже важливо стати частиною європейського ринку газу з усіма атрибутами. Це стосується прозорості, вільного доступу, конкуренції, тарифів , системи балансування “регулятор – гравці ринку”, – сказав він.

“Тобто чим більш схожими ми будемо на європейський ринок газу, тим менше шансів у росіян переконати Європу відмовитися від українського транзиту і перейти до транзиту по “Північному потоку”, – додав А.Коболев.

Як повідомлялося, проект “Північний потік 2” передбачає будівництво трьох і чотирьох гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м в рік. Газ “Північного потоку 2” повинен прийти в австрійський Баумгартен, замінивши транзит газу через Україну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
В Контексті Finance.ua
Опитування