Мінфін перевірить усіх бюджетників


Мінфін перевірить усіх бюджетників

Президент Петро Порошенко підписав закони «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)» та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства)”, повідомляється на сайті Верховної Ради.

У першій редакції відповідних урядових законопроектів передбачалося, зокрема, доповнення закону «Про банки і банківську діяльність» нормою, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками в т.ч. Мінфіну на його письмовий запит під час бюджетного процесу з метою «проведення верифікації і перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, та своєчасного і в повному обсязі їх здійснення, надається інформація про відкриті на їх ім’я рахунки (поточних, кредитних, депозитних тощо), операції та залишки за ними».

Крім того, змінами у Бюджетному кодексі передбачалося, що під час здійснення повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів має право отримувати інформацію, що містить не тільки банківську таємницю, але персональні дані.

“Для отримання та обробки таких персональних даних Міністерство фінансів України не потребує отримання на це згоди фізичних осіб, якщо таку згоду надано іншому центральному органу виконавчої влади під час подання такої інформації”, – констатувалося в законопроекті.
Глава Мінфіну Наталія Яресько заявляла, що очікує скорочення соцвидатків бюджету на 5 млрд грн за рахунок їх аудиту та підвищення адресності.

«Ми піднімаємо соціальні норми і збільшуємо пенсії, щоб підтримати добробут і платоспроможність громадян. Але водночас ми хочемо зробити систему соцзабезпечення справедливіше і ефективніше. Для цього потрібно провести її аудит і верифікацію виплат та одержувачів. Підкреслюю, верифікація – це не про те, щоб зменшити пенсії або соцвиплати. Але всі розуміють, що серед їх одержувачів можуть бути “мертві душі”, люди, які отримують кілька видів допомоги одночасно і т.д.

Наприклад, коли ми цього року перевіряли надання частини програм соцдопомоги, то знаходили масу цікавого – наприклад, 45 одержувачів на одному телефонному номері. Тому, я думаю, що ніхто не повинен бути проти верифікації, адже це просто перевірка – якщо виявиться, що зі списком одержувачів все гаразд і заощадити в бюджеті на цьому не вийде, то це буде моєю проблемою, і мені доведеться шукати десь 5 млрд грн, які я розраховую заощадити за рахунок її проведення. Верифікацію проводитиме Міністерство фінансів.

Друге по соціальних виплатах – це перехід до адресних виплат. У будь-якій сім`ї, фірмі або державі, коли стикаються з обмеженістю ресурсу, то допомагають найбільш нужденним. У нас же багато соціальних програм зовсім не враховують добробут одержувача – просто розмазуються рівним шаром. Це неправильно, ми будемо відходити від цього.

Також зберігаються обмеження, введені раніше, – держслужбовці повинні обирати між пенсією і зарплатою. Працюючі пенсіонери – не держслужбовець продовжать отримувати 75% від пенсії. Далі по пенсіях… Список професій, представники яких виходять на пенсію раніше – в 40, 45, 50 років – налічує кілька десятків. Ми перевіряємо ці списки і частково переводимо на загальну систему. Не одномоментно і не всіх», – констатувала Н. Яресько.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua