Молдовагаз і Газпром продовжили на рік контракт на поставки газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молдовагаз і Газпром продовжили на рік контракт на поставки газу

Енергетика
189
АТ “Молдовагаз” і російський “Газпром” продовжили контракт про умови постачання природного газу до Молдавії в 2007-2011 рр. на 2016 р.
Як повідомили в Мінекономіки, також продовжено на рік контракт про умови транзиту природного газу по території Молдови в 2011 р.
Таким чином, в 2016 р і раніше, буде застосовуватися європейська формула розрахунку ціни природного газу для споживачів Молдови, яка ґрунтується на среднеарифметиному значенні ціни реалізації газу “Газпромом” в країни далекого зарубіжжя і котируваннях цін на нафтопродукти. Решта контрактні умови постачання і транзиту природного газу також залишаться без змін.
При цьому середньорічна ціна на російський газ на відміну від минулих років не вказується.
Попередній п’ятирічний контракт між “Молдовагаз” і “Газпромом” діяв з 2006 по 2011 рр. З тих пір молдовська влада не може домовитися з російською стороною щодо підписання нової довгострокової угоди на імпорт газу і щорічно подовжують колишній контракт ще на рік.
Проблема в тому, що Молдова приєдналася до третього енергетичного пакету Євросоюзу і зобов’язалася відокремити діяльність з передачі енергоресурсів по магістральних мережах від діяльності з генерації та/або збуту в рамках вертикально-інтегрованих компаній. План запровадження третього енергетичного пакета в Молдавії, представлений Брюсселю, передбачає поділ “Молдовагаз” на два підприємства – з транспортування та за розподілом. При цьому концерн збереже право власності на всі об’єкти, але управління одним з підприємств передасть незалежному операторові.
Щорічно через територію Молдавії ВАТ “Газпром” транзитом качає на Балкани близько 20 млрд кубометрів газу. Що стосується споживання Молдовою газу, то його обсяги становлять близько 3 млрд кубометрів, з яких 1,8 припадає на придністровський регіон.
“Газпром” є мажоритарним акціонером АТ “Молдовагаз”, створеного в 1999 р Статутний капітал – близько 1,333 млрд леїв. 50% акцій підприємства належить “Газпрому”, 35,33% – Молдавії і 13,44% – адміністрації Придністров’я. У 2005 р регіон заявив в односторонньому порядку про вихід зі АТ і передав акції в довірче управління “Газпрому”.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас