Вступ до НАТО підтримують 43% українців (соцопитування)


Вступ до НАТО підтримують 43% українців (соцопитування)

Найкращим варіантом забезпечення безпеки для України 43% українців вважають вступ до НАТО.

Про це свідчать оприлюднені результати опитування фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас за позаблоковий статус виступають 29% опитаних.

“Більшість населення вважає, що найкращим варіантом забезпечення безпеки для України був би вступ до НАТО – так відповіли 43% населення. Позаблоковий статус відстоюють 29%, а підтримка військового союзу з Росією та іншими країнами СНД впала до рекордного значення – 5%”, – йдеться в повідомленні.

Проте в цьому питанні є суттєві регіональні відмінності. Зокрема, членство в НАТО підтримують у Західному (67%) та Центральному (50%) регіонах, у Південному (51%), Східному (39%) і Донбасі (51%) виступають за нейтральний статус України.

Опитування провели фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Київський міжнародний інститут соціології з 15 по 25 грудня 2015 року.

Опитано 2040 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на підконтрольних Україні територіях.

Як відомо, президент України Петро Порошенко вважає, що на перехід на стандарти НАТО Україні потрібно 5-6 років, після чого можна буде вже починати дискусії про вступ до Альянсу. За його словами, питання безпеки для України є надзвичайно актуальним у ситуації, коли країна стала об’єктом агресії. “НАТО сьогодні один з найбільш ефективних механізмів забезпечення безпеки”, – сказав Порошенко.

Питання про вступ України до НАТО, за словами президента, буде винесено на всенародний референдум. Але зроблено це буде після того, як країна відповідатиме всім стандартам Альянсу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua