0 800 307 555
0 800 307 555

Київська влада має намір забезпечити всі житлові будинки лічильниками тепла в 2016 р.


Київська влада має намір забезпечити всі житлові будинки лічильниками тепла в 2016 р.

Київська міська рада прийняла рішення в 2016 році обладнати 100% житлового фонду столиці точками обліку теплової енергії.

Про це розповів голова комісії Київради з питань ЖКГ і паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко.

“Ми прийняли рішення, що спільно з монополістом (“Київенерго” — УНІАН) забезпечимо 100% житлових будинків Києва точками обліку теплової енергії”, — сказав він.

За словами Бондаренка, це дасть можливість усім киянам значно скоротити видатки на оплату комунальних послуг. Для прикладу він навів ситуацію, коли мешканці двох однакових багатоповерхових столичних будинків оплачують абсолютно різні платіжки за опалення.

“Ми провели дослідження, згідно з яким з’ясувалося, що вартість опалення 1 квадратного метра в будинку з лічильником значно нижча, ніж в такому ж, але без лічильника. Тобто кияни, які мешкають у таких будинках, з такою ж системою опалення, як і сусідні, платять на 30%, а іноді і в 3 рази більше від тих, де є точки обліку”, — зазначив Бондаренко.

Як уточнив депутат, на сьогоднішній день з 12 тис. столичних житлових будинків лічильники тепла встановлені тільки в 4 тис. “З 12 тис. будинків лише 4 тис. платять справедливу суму, все решта платять за нормативом — 16,14 грн за кв. м”, — сказав він.

Водночас присутня на прес-конференції член комісії ради з питань містобудування, архітектури та землекористування Тетяна Меліхова розповіла, що дохідна частина столичного бюджету на 2016 рік була збільшена на 650 млн грн, що дозволило в 2 рази збільшити витрати на сектор житлово-комунального господарства, в тому числі виділити кошти на капітальний ремонт житлового фонду. Крім цього, за ці кошти планується завершити розробку генерального плану Києва до 2025 року.

У свою чергу, Бондаренко додав, що в бюджеті на 2016 рік було збільшено фінансування низки програм. Зокрема, витрати столичного бюджету на ремонт та заміну старих ліфтів було збільшено в 4 рази — до 80 млн грн, на озеленення — в 1,8 рази, до 52 млн грн, на ремонт доріг — в 3,5 рази, до 128 млн грн.

Як повідомлялося, раніше Кабінет міністрів України вніс зміни в механізм нарахування щомісячної плати за послуги з централізованого опалення споживачам, у яких відсутні лічильники тепла, прив’язавши рахунки за опалення до температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке брало участь в розробці даного механізму, таке нововведення дозволить уникнути перерахунку розміру плати у кінці опалювального сезону, адже споживачі будуть платити щомісяця за фактично спожиті послуги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:КМДА
Опитування
В Контексті Finance.ua