0 800 307 555
0 800 307 555

Як алкоголь впливає на успішність підприємця (дослідження)


Як алкоголь впливає на успішність підприємця (дослідження)

Продуктивність часто пов’язують зі звичкою відмовлятися від алкоголю. Вважається, що успішна людина не повинна пити. Ми розібралися в тому, як до алкоголю відносяться відомі підприємці і чи правда, що успіх дорівнює відсутності алкоголю.

У 2012 в університеті Іллінойсу провели дослідження в спробах довести існування ефекту Балмера. Названий на честь колишнього глави Microsoft, ефект свідчить, що при вживанні алкоголю у програмістів відбувається певний пік в працездатності. Балмера ж сюди приписали не просто так – він ніколи не говорив про алкоголь і не займався програмуванням в Microsoft, але його божевільні витівки змусили багатьох думати про те, що він все-таки щось вживає.

Дослідники з Іллінойсу попросили групу чоловіків вирішити ряд логічних задачок. Перед цим їх непогано накачали горілкою з журавлинним сиропом і дали перекусити. Група тимчасових п’яниць (концентрація алкоголю в крові дорівнювала 0,075) впоралася із завданням краще.

Ті, хто випили горілку з сиропом, в середньому відповіли вірно на 9 питань, група тверезих – на 6. Крім цього, тим хто був напідпитку потрібно було для відповіді 11,5 секунд, а тверезим – 15,2.

Перед початком тесту обидві групи вирішили аналогічні завдання з однаковими результатами. Було очевидно, що алкоголь позитивно вплинув на розумові здібності членів однієї з груп. Дослідники пов’язали це з притуплюванням почуття невпевненості в собі, а також погіршенням робочої пам’яті і поліпшенням креативною. «Ми вважаємо, що надмірна концентрація заважає креативним здібностям», – сказала одна з дослідників Дженні Уіллі. Тобто програмісту або письменникові спробувати працювати під алкоголем можна, а от фінансовому аналітику краще не треба.

Що стосується підприємців – тут все не так однозначно. Досліджень, які порівнюють успішність бізнесу питущих і не питущих бізнесменів немає. І навряд чи вони з’являться, тому все, що можна зробити – дізнатися про звички відомих і вже успішних підприємців.

Елон Маск, наприклад, нічого не має проти алкоголю. За словами колишнього інтерна SpaceX Джеймса Нокса, Маск часто влаштовує вечірки, які, зрозуміло, не позбавлені алкоголю. Під час навчання в коледжі Маск не пив, так як не любив смак алкоголю, але згодом почав вживати алкоголь, найчастіше вино і коктейлі.

Засновник Virgin Group Річард Бренсон не став приховувати в інтерв’ю те, що алкоголь іноді йому допомагає.

Найбільш пам’ятна подія, пов’язана з алкоголем? Вона повинна бути пов’язана із жінкою, вірно? Я думаю, це вечір першого побачення з моєю коханою жінкою. Він був в мексиканському ресторані і я напоїв її сангрією. Здається, вийшло – тепер вона мати моїх дітей і бабуся моїх онуків. Ці два келихи сангрії були важливі. Або три. Або чотири?

Від похмілля Бренсон радить пити воду між кожним алкогольним напоєм. Але, за його словами, з віком алкоголю він все ж віддає перевагу чаю – засновник Virgin каже, що випиває до 30 чашок щодня.

У 2015 році було проведено ще одне дослідження. Вчені оцінили вплив шкідливих звичок на продуктивність 21000 учасників, як чоловіків, так і жінок. Виявилося, що всупереч поширеній думці, помірне слідування шкідливим звичкам (паління, переїдання і вживання алкоголю) ніяк не впливає на продуктивність. Але за однієї умови – якщо людина висипається.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua