Демонтаж газових модулів провокує подорожчання газу для авто в Києві на 30%, - заява асоціації ПКАСГ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Демонтаж газових модулів провокує подорожчання газу для авто в Києві на 30%, - заява асоціації ПКАСГ

Енергетика
1039
Демонтажі газових модулів, організовані КП “Київблагоустрій”, є виборчими, проводяться з порушеннями і можуть призвести до подорожчання зрідженого газу в столиці на початку 2016 року у 30-35%, вважає Перша київська асоціація скрапленого газу (ПКАСГ), на членів якої припадає близько 40% столичного ринку.
“Ми спостерігаємо класичну й цинічну спробу чиновників допомогти “своїм компаніям” захопити постійно зростаючий газовий роздріб … Замовник може бути тільки один – великі мережі АЗС України, які на хвилі кризи втрачають надприбутки через падіння продажів бензинів, але декларують бажання підсилитися по газу”, – цитується в релізі ПКАСГ президент асоціації Олександр Приступов.
Він пояснив, що споживання бензину скорочується, тоді як збут газу зростає щорічно приблизно на 10%.
“Зачистка почалася з найбільш платоспроможного міста – Києва”, – додав О.Приступов.
У ПКАСГ вважають дії КП вибагливі, так як вони торкнулися виключно учасників об’єднання (40% АГЗП столиці) та інших незалежних гравців ринку, проте не торкнулися великих мереж АЗС (15%).
Згідно з даними асоціації, до середині грудня незаконні демонтажі відбулися на 49 АГЗП.
В асоціації вказують, що найбільш серйозним порушенням при демонтажах є їх здійснення без складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови про визнання особи, винної у порушенні правил благоустрою Києва, що позбавляє АГЗП-мережі конституційного права на судове оскарження рішень “Київблагоустрій”.
ПКАСГ вважає, що в разі ліквідації незалежних мереж АГЗП столичний ринок буде монополізований: “Ситуація в газовому роздробі буде аналогічна продажу світлих нафтопродуктів, де п’ять мереж контролюють 95% продажів бензинів в Києві”.
За оцінками асоціації, якщо на ринку газу середня маржа становить 5-10%, то на ринку світлих нафтопродуктів – близько 30-35%.
Асоціація нагадує, що розслідування Антимонопольного комітету України про цінові змови на ринку світлих нафтопродуктів малорезультативні.
ПКАСГ закликає Київську міськдержадміністрацію, мера Києва Віталія Кличка, правоохоронні органи провести відкрите розслідування за фактом незаконних демонтажів, встановити винних осіб і в чиїх інтересах вони діють. Члени асоціації також заявляють про намір захистити свої права в судах.
До складу ПКАСГ входить більше десятка компаній, у тому числі “Смарт Газ”, “Нафтогаз-2”, “Спецтранссервіс”, “Газовик”, “Поліссяпромгаз”, “Інком-ЛПГ”, “Атум-2003”, “Авантаж 7” .
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас