Які податки влада Києва думає ввести на житло
Наступний рік для киян стане значно тяжчим фінансово, ніж нинішній. А до звичайних витрат можуть додатися нові. Зокрема, у батьків дошкільнят та молодших школярів збільшаться витрати на обіди та сніданки своїх чад. А власникам житла, що перевищує площу 60 кв. м, доведеться віддавати в бюджет податок на «умовну розкіш».
Причина в тому, що уряд залишає в Києві всього 40% податків на доходи фізичних осіб, на відміну від інших міст, яким залишають 75%. Крім того, не виділяють кошти на виконання функцій столиці (ці кошти зазвичай пускали на будівництво метро, розв’язок). Поки в Київраді обговорюють різні варіанти проектів бюджету-2016, але єдиного рішення ще немає.
Кабінет міністрів, верстаючи держбюджет на наступний рік, визначив: органи місцевої влади мусять викручуватися самі й знаходити кошти. Можна вводити місцеві збори, але якщо креативу немає, найбільш реальний варіант наповнювати бюджет — це податок на нерухомість.
У проекті держбюджету сказано: його розмір міська влада може встановити від 0 до 3% (зараз до 2%) від мінімальної зарплати (зараз — 1378 грн, але планується незначне підвищення протягом 2016 року), помноженої на кількість квадратних метрів «зайвої» площі. А це все, що понад 60 кв. м, причому незалежно від того, скільки людей там зареєстровано.
У результаті, наприклад, за квартиру в 72 кв. м ми повинні будемо заплатити близько 500 грн на рік. Ще гірше, якщо Мінфін погодиться на вимогу МВФ стягувати податок за всю площу, а не тільки за «надлишки». Тоді за ту ж квартиру доведеться платити і зовсім близько 3000 гривень на рік.
Голова комісії з ЖКГ Володимир Бондаренко зазначає, що якщо київська влада піде на 3%-ний податок, то це для киян буде катастрофа. «Ми не можемо сьогодні говорити, що вони живуть в умовах розкоші. Понад 60 кв. м — майже всі 3-кімнатні квартири, побудовані в 70-х роках, це панельки, а не пентхаузи. Варіант — обкладати податком лише тих, у кого дві квартири. Або «надлишок» дійсно дуже великий. Поки ні до чого прийти не можемо», — каже Бондаренко.
З іншого боку, як вважають депутати, в бюджеті міста буде діра. І говорити про субсидії, регулярні виплати зарплати бюджетникам, вже не кажучи про ремонт доріг, під’їздів та будівництво розв’язок не доводиться.
Як кажуть неофіційно, можливо, київська влада таки придумає більш вишукані варіанти наповнення бюджету — з серії ідей, які свого часу пропонував Леонід Черновецький. Наприклад, додаткові екозбори можуть встановити для власників заправок, обговорюють і варіанти зборів для власників тварин. Втім, все це поки лише ідеї.
За матеріалами: Вісті
Поділитися новиною