15 тез Джо Байдена про майбутнє України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

15 тез Джо Байдена про майбутнє України

Казна та Політика
3595
Віце-президент США Джо Байден, який перебуває з дводенним візитом в Україні, виступив в українському парламенті. Послухати «великого друга України», як охарактеризував гостя спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, зібралися не тільки депутати, а й президент, Кабінет міністрів у повному складі, включаючи прем’єра, глава НБУ Валерія Гонтарева, а також представники американського посольства.
Напередодні Джо Байден дав спільний брифінг із Петром Порошенком і − через кілька годин − з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Цей баланс уваги, швидше за все, дав відповідь на гостре політичне питання про можливу зміну глави уряду, хоча й не відмінив можливих пертурбацій на рівні глав окремих міністерств.
У виступі перед народними депутатами американський чиновник кілька разів акцентував увагу на необхідності координації зусиль усіх гілок влади і провів паралелі з подіями після Помаранчевої революції, коли внутрішні чвари відстрочили проведення реформ і структурних змін в економіці на кілька років.
2. Ми на Заході, як і ви тут, добре пам’ятаємо Помаранчеву революцію. Зараз ми знаємо, що українські лідери виявилися не здатними виконати обіцянки. Ми бачили, як реформи починалися, а потім згорталися. Ми бачили, як олігархи, які не були зацікавлені у змінах, спочатку віддалилися від влади, а потім поверталися.
3. Під час Революції гідності я буквально висів на телефоні з діючим на той час президентом, закликаючи, щоб він утримався від будь-яких [насильницьких] дій.
4. Щоб цілі революції стали реальністю, на це повинні бути спрямовані спільні зусилля президента, прем’єр-міністра і всіх депутатів. Вас будуть судити ваші онуки й історія за найголовнішим стандартом − чи вистачило у вас сміливості поставити загальне благо над особистим і над упередженнями? Все у ваших руках, для вас це можливо.
5. Я побував майже в кожному куточку світу. Залишилося дуже мало країн, де я не був. Я проїхав мільйони і мільйони кілометрів. І можу точно сказати − весь світ спостерігає за вами. Вони спостерігають, бо сподіваються, що ваш успіх у протистоянні агресії Росії матиме позитивні зміни і для них. Дуже важливо, щоб агресори по всьому світу зрозуміли, що вони не можуть танками погасити надії і бажання народу.
6. У 21-му столітті ніхто не може, і ми не можемо дозволити перекроювати кордони держав силою. Це правило. Росія його порушила і продовжує порушувати. Росія окупувала частину суверенної української території. США ніколи, ніколи, ніколи цього не визнають. Ось так.
Поки існує російська агресія − ціна, яку платить Москва, зростатиме.
8. Ми зараз зміцнюємо Європу проти залякування Росії. А саме: підсилюємо НАТО, нарощуємо енергетичну незалежність, а також надаємо допомогу в пошуку шляхів відновлення економіки.
9. У виконанні Мінських угод досягнуто певного прогресу, деескалації насильства. Але санкції з Росії не знімуть, поки вона не виконає всі свої зобов’язання.
Важке озброєння має бути відведено від лінії фронту, має бути дано доступ ОБСЄ, Росія повинна натиснути на сепаратистів, щоб провести вибори згідно з українським законодавством і стандартами ОБСЄ, переселенці з Донбасу по всій країні повинні мати можливість взяти участь у виборах.
Якщо Росія виконає свою частину зобов’язань, то й ви повинні виконати свою, оскільки це забезпечить відновлення суверенітету. Легко не буде − на вас чинитимуть шалений тиск.
10. Я хочу звернутися безпосередньо до народу Донбасу. Альтернатива тому, про що я кажу − жити під сепаратистськими бандитами, які навіть відмовляються від гуманітарної допомоги і не пускають на територію представників таких організацій, як «Лікарі без кордонів». Це не те майбутнє, яке українці можуть хотіти для своїх дітей.
Коли пройдуть вільні вибори, люди вирішать − а я впевнений, що вони саме так вирішать − що вони є українцями. Ось що найбільше лякає Путіна.
11. Ви не знайдете жодної демократичної країни в світі, де корупція так процвітає. Не достатньо просто організувати боротьбу з корупцією. Вам потрібно провести реформи, у тому числі судову, щоб була можливості притягнути до відповідальності [корупціонерів], щоб політики не підміняли своїми інтересами державних, і всі громадяни − олігархи чи ні − діяли за одними правилами і платили податки.
12. Ми готові надати ще $190 млн на боротьбу з корупцією. Всього це $760 млн прямих вкладів, крім кредитних гарантій.
13. Україні потрібні дуже важкі реформи. Усім цим експертам із Держдепу і дослідницьких інститутів − їм легко радити. Але навіть у нас, в США, це важко зробити – наприклад, зараз ми не можемо проголосувати за зміну рівня пенсій. Тому я розумію, яких зусиль треба докладати, щоб знайти голоси і провести реформи і програми.
14. В Україні має бути ухвалено бюджет, який буде збігатися з вашими зобов’язаннями перед МВФ.
15. Ви повинні самі керувати своєю долею.
Віталій Кравченко
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас