Уряд не вірить у гривню — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд не вірить у гривню

Валюта
1017
Українцям не слід розраховувати на зміцнення гривні. Мінфін заклав у бюджеті на наступний рік курс долара на рівні 24,1-24,4 грн, експерти солідарні з такою оцінкою і кажуть, що девальваційні фактори навіть сильніші, ніж здаються.
Долар росте
Уряд не передумав: як і обіцяла міністр фінансів Наталія Яресько, проект держбюджету на 2016 рік підготовлено з урахуванням прогнозного курсу долара понад 24 грн. Середній курс на рік – 24,1 грн/$, на кінець року – 24,4 грн/$.
Ще місяць тому курс коливався в діапазоні 21-23 грн/$, а зараз торгується в районі 24 грн – урядового орієнтира. «Наприкінці жовтня та в листопаді після майже піврічної стабільності на міжбанківському валютному ринку спостерігалося посилення турбулентності. Девальваційний тиск на курс гривні мали переважно тимчасові дисбаланси попиту та пропозиції іноземної валюти, які визначають курс за режиму гнучкого курсоутворення», – визнає заступник голови НБУ Олег Чурій.
Фінансисти вважають такий курс виправданим, оскільки валюта залишається дефіцитним товаром. «НАК «Нафтогаз України» доведеться купити ще близько $1-1,3 млрд до середини грудня 2015 року для фінансування закупівель енергоносіїв, – говорить начальник відділу стратегічного планування Укрсоцбанку Єгор Перелигін. – У 2016 році НБУ обіцяє продовжити чищення банківського сектора. Виплати ФГВФО призведуть до збільшення готівки на руках населення, непідкріпленої реальною економікою, велика частина якої піде на чорний ринок або ж у банківські обмінні пункти».
Сезонне збільшення попиту на іноземну валюту і посилення в попередні місяці девальвації валют окремих торгових партнерів України, а також зниження цін на ключові сировинні товари українського експорту, на думку Олега Чурія, тиснуть на курс. Але для деяких секторів економіки зростання курсу може бути навіть корисним. «Двома ключовими факторами, які можуть вплинути на курс, є рекомендації МВФ і поголовне очікування країною зростання курсу валюти, – розповідає начальник управління казначейства Індустріалбанку Антон Марюхнич. – Крім того, експортно орієнтованим галузям економіки для компенсації цінових втрат на міжнародних ринках необхідне зростання курсу іноземної валюти».
Високі очікування
Наступного року на курс гривні тиснутимуть процеси, пов’язані з відновленням економічного зростання. «НБУ може дещо пом’якшувати монетарну політику, давати велику гривневу ліквідність для стимулювання кредитування та економічного зростання. Попит на валюту збільшуватиметься, тоді як надходження від експорту залишатимуться слабкими, а обсяг фінансової допомоги від міжнародних фінансових організацій передбачається набагато нижче, ніж в 2015 році», – говорить старший аналітик компанії Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері.
Тому курс може підскочити навіть вище рівня, закладеного Мінфіном. «Є й позитивні фактори – реструктуризація зовнішнього боргу України і стабілізуюча фінансова допомога від МВФ, Світового банку, ЄС, США та Японії. Але потрібно розуміти, що позитивний вплив цих моментів дуже обмежений, тому що в українській економіці безліч проблем системного характеру. Усе це стане причиною того, що вже ближче до середини 2016 року курс може досягти позначки 27-27,5 грн/$», – зазначає Єгор Перелигін.
Губар Олена
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас