Власника CityCommerce Bank підозрюють у виведенні грошей


Власника CityCommerce Bank підозрюють у виведенні грошей

Правоохоронні органи проводять перевірку документів «Міського комерційного банку» (CityCommerce Bank) на предмет виведення з нього коштів.

Про це йдеться в рішенні Печерського районного суду № 757/37940/15-к.

Банк був визнаний неплатоспроможним у листопаді 2014 року і зараз ліквідується. Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи банку в 2013-2014 роках, діючи за попередньою змовою між собою, використовуючи низку підконтрольних комерційних структур та фізичних осіб, розтратили оборотні кошти банку.

Також були розтрачені бюджетні гроші, виділені Нацбанком як стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності «Міського комерційного банку».

У результаті було завдано збитків на суму близько 180 млн грн. Під час розслідування було виявлено, що на ряд фізосіб без їх відома були відкриті депозитні рахунки, які використовувалися для зняття грошей. Крім того, службові особи банку видали кредити 33 підприємствам, які свідомо не мали можливості їх погасити.

Тому правоохоронці вбачають в діях колишніх посадовців і власника «Міського комерційного банку» Рейніс Тумовса ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення і розтрата майна в особливо великих розмірах з використанням службового становища. Тому суд надав слідчим доступ до документів банку для перевірки.

Примітно, що в березні Рейніс Тумовс подавав у Нацбанк заявки на придбання банку «Укоопспілка» і ПроФінБанка. Однак регулятор відмовив йому в покупці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:CityCommerceBank
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua