Оренда квартир на Новий рік: В яких містах запропонували знижки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Оренда квартир на Новий рік: В яких містах запропонували знижки

Нерухомість
1387
Більшість українців вже визначилися з місцем святкування Нового року і забронювали житло.
За даними Booking.com, більше половини номерів у готелях столиці, Одеси, Дніпропетровська, Івано-Франківська на пікові новорічні дати (з 31 грудня по 2 січня) вже розібрані.
У Львові зайнято 95%, у Чернівцях – 85%, в Ужгороді – 77% номерів. В якості альтернативи ріелтори можуть запропонувати будинки і квартири, здають щодобово.
Журналісти з’ясували, на яких умовах можна зняти житло в найпопулярніших для проведення новорічних і різдвяних канікул містах країни.
Київ: дорого тільки для багатих
У столичних хостелах ще можна відшукати койку в 10-місному номері за 80 грн або зняти стандартний номер за 350 грн/добу. Втім, за такі ж гроші реально орендувати і апартаменти.
У порівнянні з минулим роком розцінки на квартири в Києві практично не виросли.
«У деяких випадках господарі підвищили вартість на 50 грн, але в основному збереглися минулорічні тарифи», – повідомив ріелтор Андрій Воронов.
Так що «одинички» в хороших районах в безпосередній близькості до метро можна зняти від 300 грн/добу, двійки – від 350 грн/добу.
Для потенційних постояльців є й інший приємний бонус. Як стверджують ріелтори, більшість господарів цього року вирішили вважати за подвійними святковим тарифами тільки дві ночі – 31 грудня та 1 січня.
Особливо люблять клієнтів, готових орендувати житло не тільки на два святкові дні, а й на більш тривалий час, наприклад, 5-7 днів. Якщо вони вибрали дорогі апартаменти, від 400 грн/добу, їм можуть здати житло за стандартним тарифом, без підвищувальних коефіцієнтів.
У разі ж найдешевших квартир, від 300 до 320 грн / доба, подвійний новорічний тариф застосовується. Вибіркова зговірливість господарів пояснюється просто: у більшості киян і гостей столиці доходи настільки знизилися, що вони насилу можуть нашкребти грошей навіть на святкування Нового року по економному сценарію.
До заможних клієнтів у власників житла підхід інший. За словами ріелтора Сергія Морозова, якщо в минулому сезоні будинок площею 900 квадратних метрів, із закритим 14-метровим басейном і декількома саунами здавався за 24-26 тисяч грн / добу, то зараз він виставлений за 30000 грн. «І ще невідомо, наскільки господар підніме ціни на новорічні свята – вдвічі або втричі», – говорить Морозов.
Власники особняків, розпещені високим попитом на свою нерухомість в минулі роки, розраховують, що і ці свята не стануть винятком. Але, як каже Морозов, люди поки тільки дивляться, але не поспішають бронювати, а тим більше оплачувати оренду особняків.
«Особливо чітко дана тенденція простежується на сайті: один і той же клієнт кілька разів повертається до вже переглянутого варіанту, прицінюється, думає, але з остаточним рішенням зволікає», – зазначив Морозов.
Так що не виключено, що в підсумку власники дорогих особняків ближче до свят будуть змушені надавати чималі знижки. Більш доступні за ціною вдома, найімовірніше, до Нового року розберуть і так.
Традиційно популярними серед киян дачі на Осокорках, де можна розмістити до 10 осіб. За три дні (з 31 грудня по 2 січня) за них просять близько 12000 грн. Тобто кожен гість повинен заплатити всього 1,2 тисячі грн, або 400 грн / добу. Але при цьому гарантовано святкування на свіжому повітрі і з шашликами у дворі, а якщо пощастить – ще й лазня, чого в стандартному окремому номері, який продається практично за ті ж гроші, явно не знайдеш.
Дніпропетровськ: подвійна такса плюс страховка
У Дніпропетровську ціни на добову оренду в цьому році зросли на 15-20%.
Однокімнатна квартира тепер коштує 200-350 грн, а двійка – від 350 грн/добу. Головна причина подорожчання – зниження пропозиції. Частина квартир через підвищеного попиту з боку переселенців перевели з подобової оренди в довгострокову.
Ця тенденція відіб’ється і на новорічних тарифах. Поки, за словами місцевого ріелтора Вікторії, господарі ще вирішують, наскільки підвищувати святкові ставки. Деякі планують підняти ціни в 1,5 рази, інші і зовсім втричі. Гостям варто готуватися і до інших обов’язкових умов орендарів.
«Є віковий ценз плюс свого роду страховка за можливий збиток. Окремі власники квартир оцінюють її в розмірі орендної плати. Тобто за три новорічних дня за однушку потрібно заплатити 3000 грн оренди плюс 3000 грн страховки, які повертаються при передачі ключів, якщо з квартирою все гаразд», – уточнила Вікторія.
З інших варіантів у Дніпропетровську доступні ліжка в хостелах за 200 грн за два святкові ночі або стандартний двомісний номер в готелі, вартість якого стартує від 400 грн /2 ночі.
Івано-Франківськ: потрійна ціна і фейсконтроль
Однокімнатна квартира на три святкові дні в цьому році в Івано-Франківську здається від 2000 грн, тоді як минулого за неї просили 1,5 тисячі грн, двушка – від 3-3,5 тисячі грн (минулої зими – від 2,5 тисяч грн). І це при тому, що стандартна вартість «одинички» становить 200-250 грн, а двушки – 300-350 грн, розповів ріелтор Андрій.
«На Новий рік здаємо житло з фейс-контроль. Якщо молодіжної компанії, то беремо в заставу паспорта і 1-2 тисячі грн », – попередив рієлтор.
У хостелах Івано-Франківська доступні для бронювання ліжко-місця від 80 грн/добу, а найдешевший двомісний номер на дві доби на сайті Booking.com пропонується від 520 грн.
Львів: тарифи зростуть вчетверо
У Львові в січні очікуються два періоди пікового попиту на добову оренду: три дні новорічних свят (31 грудня – 2 січня) і Різдво (6-8 січня). За словами одного з місцевих ріелторів, потенційні клієнти почали цікавитися можливістю провести свята у Львові ще з вересня. Причому квартири вони готові знімати в будь-яких районах: і в центрі, і на околицях.
Але більшість агентств досі притримують апартаменти, плануючи до початку грудня домовитися між собою, за якими ж цінами здавати житло, щоб не продешевити. Те, що виставляється зараз, пропонується до оренди не менше ніж на три дні.
Найскромніша «одиничка» в спальному районі обійдеться від 500-600 грн/добу, а однокімнатна квартира в хорошому стані потягне вже на 800 грн / добу. Для порівняння: стандартна ціна на таке ж житло стартує всього з 200 грн / добу. Тобто до Нового року тарифи зросли в 3-4 рази.
«Двушку на Новий рік можна зняти від 1800 грн за три дні, а це вдвічі дорожче, ніж не святковий час», – розповів ріелтор Микола.
У хостелах доступними на Новий рік залишилися тільки ліжка в 10-місних номерах (від 300 грн / доба) і номера на двох у тризірковому готелі (від 2,3 тисячі грн / доба).
Одеса: ціни в доларах
На відміну від квартир, що здаються помісячно, які з осені подорожчали майже на тисячу грн на місяць, подобово житло в Одесі практично не зросло в ціні.
«На довгострокову оренду впливають комунальні тарифи, які помітно підросли, а на добову – лише сезонність і погода. Буде гарна погода і багато дзвінків – будемо піднімати тарифи, а поки діємо за правилом: оренда мінімум на два-три дні, новорічна ніч за подвійним тарифом », – пояснює нюанси одеського ціноутворення рієлтор Тетяна.
Однокімнатні квартири в місті біля моря на даний момент доступні від 250 грн, двійки – від 350 грн/добу. Але основний пік попиту традиційно припадає на 20-ті числа грудня, а деякі намагаються вихопити апартаменти 30-31 грудня. «Тоді ми ще піднімаємо ціни», – каже Тетяна.
Представник агентства оренди квартир RENT-EXPRESS Кирил розповів, що квартири на новорічні канікули здаються як мінімум на три дні. «Застосовуємо на святкові дні підвищувальний коефіцієнт 1,5», – зазначив він. І додав, що багато постояльці замовляють і додаткові послуги: бронь столика в одеському ресторані, екскурсійний супровід та ін.
Таким чином, відсвяткувати Новий рік у знімних апартаментах біля моря можна від 1 500 грн за три дні. У хостелах поки доступні ліжко-місця від 100 грн на добу, двомісний номер в скромному готелі можна відшукати від 500 грн за два дні.
В елітному сегменті, який в Одесі досі номінується у валюті, ціни просіли. «Раніше квартири коштували $ 100-200 на добу, зараз $ 40-150», – розповіла ріелтор Анна Еррера. Основне правило на новорічні свята VIP-рівня: термін оренди повинен становити не менше тижня.
На диво, бажаючі скористатися такою пропозицією є. «Двокімнатні апартаменти за $ 60 і $ 80 на добу на два тижні вже зняли сім’ї з Ізраїлю та США», – повідомила Еррера.
Харків: чим довше, тим дешевше
Найдешевша пропозиція в хостелах Харкова на сьогодні – 200 грн за ліжко в багатомісному номері за два святкові ночі. Двомісний номер можна зняти від 460 грн за два дні. Стандартні ціни на «одинички» в місті стартують від 200 грн, на двушки – від 250 грн/добу. Це всього на 30-50 грн дорожче, ніж роком раніше.
«У дорогому сегменті (апартаменти від 800-900 грн / доба) господарі підвищили розцінки на 100 грн», – розповіла менеджер агентства Kharkovapartment Яніна. На Новий рік ставки подвоюються на два дні, але обов’язкова вимога: застава від тисячі грн – для економсегмент, до 100 доларів – для дорогих квартир (на випадок, якщо гості в запалі свята зашкодять інтер’єр).
Харків’яни строго витримують і віковий ценз – житло здають лише постояльцям старше 25 років. «Звичайно, ідеальний варіант – оренда на тиждень. До речі, на Новий рік він не такий вже рідкісний. Іногородні приїжджають до родичів або з дітьми на канікули. До речі, у разі тривалої оренди подвійна ставка вже не застосовується, на весь тиждень квартира здається за стандартною таксою », – пояснила Яна.
Чернівці: чекають до Нового року заробітчан
Орендна плата в Чернівцях за рік підвищилася на 30%. Однокімнатну квартиру в звичайні дні можна зняти за 270 грн, двушку – від 400 грн / добу. «30 грудня та 1 січня ми застосовуємо подвійний тариф, пізніше, включно різдвяні дати, здаємо житло за звичайними розцінками», – розповіла ріелтор Ліана.
Втім, деякі господарі запланували на свята заробити в 3-4 рази більше звичайного. Приміром, ліжко-місце в квартирах вони виставляють по 450 грн/добу, тоді як їх звичайна вартість – 150 грн. Чи будуть бажаючі оселитися у Чернівцях на таких умовах – покаже час. Тим більше, що, приміром, ліжко-місце в хостелі коштує від 100 грн на добу, а номер в готелі – від 200 грн.
Активні новорічні бронювання в місті розпочнуться з 1 грудня. «Дзвінки є, але передоплату за поки мало хто перераховує», – говорить ріелтор. В основному звертаються постійні клієнти з Києва, Харкова, Дніпропетровська, які давно оцінили принади новорічних свят в цьому місті.
Цього року чимало замовлень надходить також з Італії та Іспанії. «Зазвичай на новорічні свята повертаються додому заробітчани. А так як у багатьох власне житло вже давно здано в оренду, вони воліють зупинятися на знімних квартирах », – пояснила Ліана.
Оксана Грішина
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас