0 800 307 555
0 800 307 555

Рада відправила на доопрацювання законопроект про житлово-комунальні послуги


Рада відправила на доопрацювання законопроект про житлово-комунальні послуги

Верховна Рада України (ВР) направила на повторне перше читання законопроект №1581 “Про житлово-комунальні послуги”, який раніше був попередньо обговорений і передбачав державне регулювання цін на послугу з управління багатоквартирним будинком. Відповідне рішення підтримав 231 депутат Ради.

Таким чином, проект закону направлений на доопрацювання у профільний парламентський комітет.

Законопроектом передбачається припинення державного регулювання цін на послугу з управління багатоквартирним будинком, яке буде сприяти впровадженню ринкових відносин у цій сфері, конкурентного середовища, поява на ринку нових пропозицій та вдосконалення правового регулювання відносин між управителем багатоквартирного будинку та виконавцем комунальних послуг.

Так, проектом закону визначається, що страхування цивільно-правової відповідальності управителя багатоквартирного будинку за шкоду, заподіяну загальному майну відноситься до обов’язкового страхування.

Призначення у випадках та в порядку, встановлених законом, керуючого багатоквартирного будинку відповідно до закону належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

У документі визначається поняття гарячої води, а саме визначається, що це вода, призначена для задоволення санітарно-гігієнічних та господарсько-побутових потреб споживачів, якісні та температурні характеристики якої відповідають нормативним вимогам.

Проектом закону передбачається, що споживачам у багатоквартирних будинках теплова енергія постачається згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії.

Документом визначається перелік державних соціальних нормативів: гранична норма витрат на управління житлом та оплату комунальних послуг залежно від одержуваного доходу; соціальна норма житла та соцнормативи користування комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії громадянам; показники якості управління багатоквартирним будинком та надання комунальних послуг.

Таким чином, держава буде регулювати тільки основні тарифи – воду, газ, світло. Послуги ж двірників, обслуговування ліфтів, світло на прибудинковій території, вивезення сміття, охорона і т. і. будуть встановлюватися відповідно до договору з управлінням багатоквартирного будинку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua