Найбільшим банкам світу не вистачає 1,1 трильйона євро, щоб уникнути катастрофи


Найбільшим банкам світу не вистачає 1,1 трильйона євро, щоб уникнути катастрофи

Найбільшим банкам світу необхідні додаткові 1,1 трлн євро, щоб уникнути катастрофи, подібної кризи після краху Lehman Brothers.

До такого висновку прийшли експерти Ради з фінансової стабільності G20, який був створений після світової фінансової кризи.

Згідно з даними їх аналізу, мінімальний рівень показника покриття збитків (total loss absorbing capacity, TLAC) найбільших банків світу повинен бути встановлений на рівні 16% від зважених за ризиком активів в 2019 році і вирости до 18% до 2022 року.

Таким чином, банки можуть зіткнутися з дефіцитом капіталу в розмірі від 457 млрд євро до 1,1 трлн євро, залежно від розглянутих інструментів, що включаються при розрахунку капіталу банку.

“Прийняття вимог TLAC є новою ерою в банківській реформі, він важливий для найбільших банків світу. Існує багато деталей, які потребують обговорення, однак якщо у вас є фонд порятунку банків, ресурси якого становлять від 4 трлн доларів до 5 трлн доларів, проблеми вам не страшні “, – відзначає аналітик Credit Suisse Group Уїльсон Ервін.

У той же час, за винятком чотирьох китайських банків з цього списку, сума дефіциту становить лише 107-776 млрд євро.

Згідно з даними Базельського комітету з банківського нагляду, дві третини системно значимих банків не мають достатньо коштів, щоб відповідати вимогам TLAC.

У найближчі три роки вони повинні привернути 498 млрд євро. Дефіцит банків країн, що розвиваються становить 767 млрд євро. Вісімці найбільших банків США не вистачає 120 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua