Повноважень НКЦПФР для розслідування махінацій з валютними ОВДП недостатньо, - голова комісії


Повноважень НКЦПФР для розслідування махінацій з валютними ОВДП недостатньо, - голова комісії

У Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку недостатньо повноважень для розслідування махінацій з валютними ОВДП з портфеля БГ Банку, повідомив голова комісії Тимур Хромаєв на своїй сторінці в Facebook.

“В рамках своїх мізерних повноважень НКЦПФР протягом цього року фіксує, документує і виносить адміністративні рішення за фактами зловживань у безпрецедентній кількості. Незважаючи на це, ми абсолютно свідомі того, що ця робота є слабкою і неадекватною реакцією на той рівень зловживань, які ми спостерігаємо на нашому ринку. Слабка протидія ніяк не сприяє запобіганню цієї діяльності в майбутньому, так як демонструє її безкарність і “прибутковість”. Крадіжка ОВДП з БГ Банку, використання ОВДП для вимивання коштів із системних банків, торгівля українськими фінансистами на американському ринку на основі інсайдерської інформації та інші яскраві епізоди дискредитують всіх, хто працює на цьому ринку “, – написав він.

За словами глави регулятора, в даний час діяльність НКЦПФР націлена на інституційний розвиток комісії та підвищення відповідальності за зловживання на ринку відповідно до міжнародних норм. У цьому напрямку комісія співпрацює з МВС, СБУ, Генеральною прокуратурою, з міжнародними організаціями (МВФ і IOSCO), а також з експертами регуляторів США, Німеччини, Польщі та інших країн.

На підставі рекомендацій міжнародних експертів комісія готує ряд законопроектів, які найближчим часом будуть подані на розгляд парламенту.

Раніше Національний банк підтвердив виведення ліквідованим БГ Банком $4,7 млн за рахунок продажу облігацій внутрішньої державної позики через Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках.

Як повідомлялося раніше, у другому півріччі 2014 року “Банк Перший” перейменувався в БГ Банк.

80,6% акцій цієї фінустанови належало 532 акціонерам – фізичним та юридичним особам, причому ніхто з них не володів 10% і більше акцій. Крім того, “Банк Грузії” володів 19,4% акцій БГ Банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua