Українські інтернет-магазини звинувачують «Укрпошту» в монополізації міжнародних відправлень


Українські інтернет-магазини звинувачують «Укрпошту» в монополізації міжнародних відправлень

Український державний поштовий оператор намагається монополізувати ринок міжнародних відправлень. Це може серйозно позначитися на розвитку інтернет-торгівлі в країні, впевнені в Асоціації рітейлерів України.

У Верховній Раді зараз розглядають новий законопроект «Про внесення змін до статті 233 Митного кодексу України», який, на думку українських e-commerce рітейлерів, передбачає тотальну монополізацію ринку послуг поштового зв’язку в частині пересилання міжнародних поштових відправлень. Зокрема, законопроект залишає право тільки УДППЗ «Укрпошта» визначати місця міжнародного поштового обміну (ММПО), у той час як приватні оператори поштового зв’язку таке право втратять.

“При цьому «Укрпошта» не має ні достатньої матеріально-технічної бази, ні людського ресурсу для одноосібного присутності на ринку міжнародних поштових відправлень. А також не передбачає порядок і критерії співробітництва «Укрпошти» з іншими операторами поштового зв’язку у використанні ММПО “, – повідомляється на сайті Асоціації рітейлерів України.

За словами генерального директора інтернет-магазину Lamoda.ua Катерини Микули, подібного роду зміни можуть призвести до того, що компанія не зможе гарантувати терміни з доставки та якість обслуговування. «Якщо ми не зможемо гарантувати належний сервіс, то ризикуємо зовсім піти з ринку і перестати продавати товари українським споживачам».

Як повідомляє Президент Української асоціації директ-маркетингу Валентин Калашник, цей документ підготовлений юристами «Укрпошти», і всі свої зауваження гравці ринку повинні надсилати на адресу «Укрпошти». «Не може оператор з часткою в 36% визначати як працювати всім», – вважає Калашник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua