Фінансова криза завдала болючого удару по найбільшому пенсійному фонду в світі


Фінансова криза завдала болючого удару по найбільшому пенсійному фонду в світі

Норвезький державний пенсійний фонд (НДПФ) закінчив третій квартал 2015 року зі збитком в 4,9%. За останні три місяці він втратив 273 млрд крон ($32,2 млрд).

Відповідна інформація міститься в звіті Центрального банку Норвегії.

Загальна вартість активів НДПФ на поточний момент становить 7,019 млрд крон (майже $830 млрд). Підсумки третього кварталу стали одними з найгірших за всю історію фонду. Більша частина втрат припала на інвестиції в акції. Вони принесли збиток у 8,6% (у них вкладено 59,7% коштів НДПФ). Облігації дозволили заробити 0,9% (їх частка — 37,3%), вкладення в нерухомість — 3% (частка в інвестиціях — також 3%).

У звіті сказано, що зафіксований збиток пов’язаний з падінням світового фондового ринку в цілому і ринку КНР зокрема. У другому кварталі фонд втратив 73 млрд крон ($8,6 млрд).

Норвезький державний пенсійний фонд заснований в 1990 році. До нього стікалися невикористані доходи від продажу вуглеводнів (тому спершу він називався Нафтовим фондом).

Основне завдання НДПФ — створення подушки безпеки на випадок різких коливань сировинних цін і забезпечення стабільності пенсійної системи в майбутньому. Держава має право взяти 4% від активів фонду для поповнення бюджету. Організація є найбільшим у світі фондом національного добробуту, що займається інвестиціями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua