Де українці збираються зустрічати 2016 рік
Українці, які звикли зустрічати Новий рік не вдома, знову проведуть свята здебільшого в межах України. Як розповіли фахівці турбізнесу, народ вже почав бронювати поїздки на свята і віддає перевагу Карпатам. А ось за кордон збирається лише кожен двадцятий.
“Якщо гори Карпати: на гірськолижні курорти Буковель, Славське, Воловець вже сьогодні заброньовано 70-80% місць, — розповів нам директор Центру туристичної інформації Володимир Царук.
За його словами, співвідношення до тих, хто бронює лижні поїздки за кордон, приблизно 20:1. “І воно навряд чи зменшиться: номери на лижних курортах Словаччини, Польщі, Австрії ті, хто може зараз собі дозволити такий відпочинок, бронюють ще з серпня, щоб було дешевше. Також зріс попит на путівки з 25 грудня по 15 січня в Моршин і Трускавець”, – вважає Царук.
Набагато менше затребувані зимові екскурсійні турпоїздки по Закарпаттю і Прикарпаттю (ціни стартують від 1700 грн). Так, в декількох турфірмах, куди ми звернулися, були вільні місця для залізничних і автобусних турів у Кам’янець-Подільський (5 днів, з 30 грудня по 3 січня), на Гуцульщині (І.-Франківськ—Коломия—Косів—Яремче—Чернівці, 6 днів, з 30 грудня по 4 січня), дводенна поїздка в Умань (31 грудня—1 січня).
За словами директора невеликої фірми Анни Кілкової, зазвичай такі поїздки оформляють ближче до Нового року, приблизно після 10 грудня.
А ось Львів набагато більш популярний: туди, за словами Ганни, вже зараз починають бронювати місця в готелях і квитки на потяги. “Це так звані гастрономічні тури на 3-5 днів, з відвідуванням найбільш відомих львівських ресторанів, які користуються попитом у молоді. Місця поки що є”.
Є попит на 4-5-денні тури на Новий рік в Білорусь.
Туроператор запропонував нам забронювати місця, поки вони є. У програму входить екскурсія по Мінську з відвідуванням місцевого музею народних промислів, де пригостять самогоном з єдиного, як стверджують, на всю Білорусь самогонного апарата (там самогоноваріння заборонено законом) і свіжоспеченим хлібом, і поїздка в Несвіж — колишню фамільну резиденцію князів Радзивіллів.
БІЛЯ МОРЯ. Як і раніше, популярна Одеса. Але програма 4-5-денних турів досить традиційна: зустріч 2016-го в популярному ресторані, потім поїздка в фортецю Білгород-Дністровського з дегустацією вин.
Є невеликий попит і на зимовий “зелений туризм” з кінними поїздками по Херсонщині та Миколаївщині, розповіла нам директор департаменту туризму і курортів Херсонської ОДА Тетяна Волинець. А ось кримський відпочинок для українців тепер закритий: у турфірмах кажуть, що охочих їхати туди немає зовсім.
Дводенна поїздка на Новий рік в Умані коштує 1950 грн, 3 дні відпочинку у Львові або 4 дні в Кам’янці-Подільському обійдуться в 3300-3500 грн з кожного, тури по Карпатах — від 1700 грн з людини.
“Зелений туризм” стартує з 1200 грн за 3 дні відпочинку, але добиратися до Херсона потрібно самостійно. Тур в Одесу на 3 дні — близько 3000 грн.
Дуже дорого обійдеться зустріти Новий рік у найбільш фешенебельному місці Карпат — Буковелі: новорічний пакет у міні-готелях коштує 6,5-7 тис. грн за 4 дні, а всі дешевші варіанти вже розпродані. Це приблизно втричі дорожче, ніж в низький сезон (початок грудня і з кінця січня по березень). Спробувати білоруського самогону можна за 6500 грн з людини.
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною