НКЦПФР: В Україні повинна залишитися тільки одна біржа


НКЦПФР: В Україні повинна залишитися тільки одна біржа

У нинішній кількості бірж – зараз їх десять – і раніше сенсу не було, заявив глава НКЦБФР Тимур Хромаєв, коментуючи очікуване скорочення в 2016 році біржових інструментів.

«Всі наші біржі економічно неспроможні», – стверджує голова регулятора.

На пряме запитання, скільки бірж повинно залишитися в країні він відповів: «Одна».

«Біржа – це не предмет конкуренції на українському фондовому ринку. У нас не повинно бути конкуренції однієї української біржі з іншою. Українська біржа повинна конкурувати з польською біржею за якісних емітентів», – пояснив Тимур Хромаєв в кулуарах Одеського фінансового форуму.

При цьому скорочення кількості бірж повинно відбутися «чим швидше, тим краще», а держава зобов’язана стати акціонером цієї єдиної біржі.

«Але держава не просто володітиме часткою в біржі: біржа буде частиною холдингу, який поєднає в собі торгівлю, розрахунково-клірингову та депозитарну діяльність», – сказав він.

Відзначимо, що Тимур Хромаєв не вказав яка саме українська біржа повинна залишитися на ринку, а які інші дев’ять майданчиків повинні бути ліквідовані.

Але відомо, що недержавний пенсійний фонд Нацбанку володіє акціями біржі «Перспектива». «Частка фонду в капіталі біржі незначна. Сьогодні йде діалог з корпоративним НПФ НБУ щодо доцільності перебування акцій біржі в активах фонду », – говорив у лютому FinClub директор біржі «Перспектива» Станіслав Шишков.

Ця біржа є найбільшим майданчиком за обсягом торгів цінними паперами. За підсумками I півріччя 2015 року на «Перспективу» довелося 84,4% обсягу торгів цінними паперами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua