Кредитори шантажують Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кредитори шантажують Україну

Казна та Політика
868
Утримувачі українських єврооблігацій з погашенням у вересні погрожують зірвати процес реструктуризації. Вони заявили, що заблокують реструктуризацію, якщо їм не змінять умови. Аналітики не бачать загрози для зриву переговорів і вважають, що кредитори можуть домовитися між собою без залучення уряду України.
Переговори України з кредиторами опинилися на межі зриву. Власники єврооблігацій на $500 млн з погашенням уже цю середу, 23 вересня, в кінці минулого тижня заявили, що мають блокуючий пакет голосів – понад 25%, який дозволяє їм заблокувати узгоджену Україною та комітетом кредиторів операцію з реструктуризації боргу країни.
Агентство Bloomberg з посиланням на заяву юридичної фірми Shearman & Sterling, яка представляє інтереси цієї групи кредиторів, повідомило, що власники паперів хочуть перегляду деяких умов угоди. Вони роблять акцент на тому, що відстрочка погашення їхніх облігацій виявилася більшою, ніж у інших реструктуризованих єврооблігацій. Терміни погашення всіх бондів відсуваються на чотири роки, після чого вони погашаються протягом дев’яти років.
У четвер, 17 вересня, депутати прийняли постанови та закони, необхідні для реструктуризації. Після цього Мінфін повинен почати індивідуальні переговори з утримувачами кожного випуску єврооблігацій.
Право голосу
У Мінфіні відмовилися коментувати деталі переговорів, посилаючись на підписану угоду про конфіденційність. Аналітики не вважають подібні заяви загрозою для процесу реструктуризації. «На хід переговорів в цілому такі заяви ніякого впливу не нададуть. Це внутрішні розбіжності між самими кредиторами », – заявив учасник ринку, знайоме з ходом переговорів. «Я сумніваюся, що у кредиторів є блок-пакет», – сказав фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.
Однак навіть якщо голосів у кредиторів достатньо, вихід зі сформованої ситуації все ж є – переговори між самими кредиторами. «Згідно з інформацією юридичного представника кредиторів, мова не йде про те, що їх не влаштовують умови реструктуризації. Їх насамперед не влаштовує передбачуваний перерозподіл нових облігацій серед інвесторів. І, отже, вони хочуть, щоб Україна їм виділила велику частку в облігаціях з більш коротким терміном погашення », – пояснює старший аналітик Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері.
Згідно з досягнутими домовленостями, володарі облігацій з терміном погашення в 2015 – 2017 роках будуть міняти їх на папери з пізнішим терміном погашення. Реструктуризація передбачає дев`ять рівних випусків нових облігацій замість нинішніх чотирнадцяти, які будуть погашатися рівними платежами. І власники єврооблігацій з погашенням у вересні 2015-го через чотири роки – на такий термін віддаляє сплата боргу – отримають тільки частину своїх коштів. А закінчиться виплата боргу до 2027 року, тобто через 12 років.
Інвестори, які купили єврооблігації з погашенням в 2023-м, отримають першу виплату вже в 2019 році, тобто навіть раніше встановленого терміну. Експерти підрахували, що 50% обсягу вкладень власники євробондів 2 015 року отримають пізніше, ніж через чотири роки. Серед власників єврооблігацій-2 017 таких 40%, а серед власників єврооблігацій з погашенням в 2016-му – лише 10%. «Незадоволеним інвесторам потрібно йти до представників Franklin Templton і домовлятися про обмін своїх довгих бондів в новому пакеті на його короткі», – вважає Сергій Фурса.
Руденко Вікторія
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас