Коболєв розповів про наслідки «Північного потоку»


Коболєв розповів про наслідки «Північного потоку»

Будівництво другої черги газопроводу “Північний потік” (Nord Stream-2) з урахуванням обмежених можливостей транспортування газу з півночі до Чехії і Словаччини може призвести до дефіциту газу в Східній Європі, вважає глава правління НАК Андрій Коболєв.

“У Східній Європі може бути дефіцит газу, його можна використовувати для дискримінації”, – сказав А.Коболев на 12-му форумі YES в Києві в п’ятницю.

Він зазначив, що такі проблемні питання для регіону повинні відкрито обговорюватися і необхідно нагадати ЄС і принципи солідарності.

“Ми повинні бути залучені в дискусію як російський газ буде поставлятися в Європу”, – підкреслив глава “Нафтогазу”.

Як повідомлялося, угоду акціонерів проектної компанії з будівництва третьої і четвертої ниток “Північного потоку” підписана 4 вересня в Москві. До складу нового консорціуму увійшли шість учасників: “Газпром”, E.ON, BASF / Wintershall, OMV, Engie, Shell. За повідомленням “Газпрому”, реалізацією проекту займеться спільна проектна компанія (СПК) New European Pipeline AG. Згідно з документом, “Газпрому” в СВК належатиме 51%, E.ON, Shell, OMV and BASF/Wintershall – по 10% кожній, ENGIE – 9%.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток морського газопроводу сукупною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua