993
Китай і Таджикистан вирішили відмовитися від долара в міждержавних розрахунках
— Валюта
Китай і Таджикистан підписали угоду про валютні свопи юань (державна валюта Китаю) / сомоні (державна валюта Таджикистану) для підтримки та розвитку взаємної торгівлі та недоларових інвестицій.
Підписана угода дає центробанкам обох країн можливість здійснювати обмін серії платежів в одній валюті на еквівалентні платежі в іншій валюті з метою полегшення взаємних розрахунків за торговельними операціями, а також забезпечення підтримки ліквідності на фінансових ринках.
Разом з тим Китайські біржі стартували з падіння після свят
Разом з тим Китайські біржі стартували з падіння після свят
Китайсько-Таджикістанським угода підписана на суму 3 млрд юанів/близько 470 млн дол США строком на три роки з можливістю продовження за згодою обох сторін.
Дані митних служб показують, що за підсумками 2014 Китай вийшов на друге місце серед основних інвесторів Таджикистану і на третє – серед торгових партнерів цієї центрально-азійської країни.
Угода з Таджикистаном сприймається також як новий крок у китайських зусиллях по інтернаціоналізації юаня. Подібні угоди Народний банк підписав вже з більш ніж 30 країнами і регіонами світу на загальну суму 3 з гаком трлн юанів.
За матеріалами: Вісті
Поділитися новиною