Українські ліфти в стані вільного падіння
Як відомо, ліфти відносяться до вертикального транспорту підвищеної небезпеки та, згідно з вимогами Держстандартів №22011-95, їх експлуатація після закінчення 25 років встановленого терміну заборонена без проведення експертної оцінки.
За інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, станом на 1 липня 2015 в Україні, без урахування АР Крим та м Севастополя, а також непідконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей, кількість житлових будинків, обладнаних ліфтами, становить 26,5 тис. одиниць. У них налічується 84 тис. ліфтів. Кількість ліфтів, які мають термін експлуатації 25 і більше років, становить 49,2 тис. одиниць, що становить 58,6% ліфтового парку України.
При цьому в Міністерстві підкреслюють, що найбільш критична ситуація склалася в Донецькій, Харківській та Черкаській областях. У цих регіонах кількість ліфтів, які експлуатуються 25 і більше років становить близько 80%. Кращий показник демонструє Київська область – 18,4%.
У той же час в Мінрегіоні відзначають, що практично у всіх регіонах України в занедбаному стані знаходяться також і диспетчерські системи. Більшість з них відпрацювали 20 і більше років і потребують заміни або модернізації. Однак нові диспетчерські практично не будуються і не вводяться в експлуатацію.
«Все це призвело до зменшення кількості диспетчеризованих ліфтів в Україні: з 80% у 1994 році до 58,4% – зараз», – пояснюють у відомстві.
Варто зауважити, що кількість непрацюючих ліфтів в даний час складає 2,1 тис. одиниці, що становить 2,5% від загальної кількості ліфтів. Найбільше таких ліфтів у Сумській (12,9%), Кіровоградській (10,1%) і Донецькій (9,3%) областях. А ось в Чернігівській та Івано-Франківській області всі ліфти без винятку працюють.
За матеріалами: Україна Комунальна
Поділитися новиною