Як отримати надбавку до зарплати, - поради від експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати надбавку до зарплати, - поради від експертів

Особисті фінанси
1000
Отримувати велику зарплату хочуть всі і завжди. Сьогодні це бажання як ніколи актуально, враховуючи зниження доходу українців з причини знецінення національної валюти, підвищення цін на всі позиції товарів і комунальні послуги, а також крайню нехіть роботодавців підвищувати зарплати.
Піддавшись впливу негативної інформації про ситуацію на ринку праці, українці знизили планку очікуваного рівня заробітної плати. Аналіз бази резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна показав, що за останній рік свої фінансові апетити знизили майже всі категорії претендентів. Зниження зарплатних побажань відбулося навіть в тих галузях, які найменш постраждали від кризи.
На перший погляд, ситуація нерозв’язна і отримати більшу зарплату сьогодні просто неможливо. Проте не варто засмучуватися. Підвищити свій дохід можна. Головне – знати, що саме необхідно зробити, впевнено йти до своєї мети і не зневірятися при перших невдачах.
Не будемо розглядати найпростіший спосіб підвищення доходу – пошук підробітку. Це найбільш невигідний варіант, як з точки зору співвідношення «витрачений час – отриманий дохід», так і з точки зору збереження можливості приділяти час сім’ї, хобі та відпочинку.
Зупинимося на двох варіантах – підвищення окладу на поточному місці роботи та отримання більшої зарплати з переходом на нову роботу.
Головне правило, яке допоможе отримувати більше, – це розуміння того, що ніхто не буде платити великі гроші просто так, «за красиві очі». Якщо ви цінний співробітник, який забезпечує щомісяця вагомий внесок у бізнес-результати компанії; якщо ви розумієте, що співробітники з аналогічним набором компетенцій і навичок коштують на ринку більше, сміливо просіть прибавку.
Ініціативність – це перший крок на шляху до підвищення зарплати. Необхідно озвучити босові свої фінансові побажання і аргументувати, чому компанія повинна платити більше за вашу працю. В якості аргументації підійдуть показники KPI, які показують підвищення ефективності вашої роботи з кожним кварталом; отримані додаткові знання, які можуть вплинути на вашу результативність; докази підвищення вашої відповідальності та ініціативності. Ви повинні змалювати для себе перспективи вашого кар’єрного розвитку, обговорити їх з керівництвом і довести, що можете зробити більше за більший обсяг зарплати.
Проте ні в якому разі не шантажуйте керівництво тим, що вас переманюють в іншу компанію і пропонують більший рівень заробітної плати. Набагато ефективніше в процесі отримання надбавки до платні спрацюють довірчі відносини з вищим менеджментом і безпосередніми керівниками.
Якщо ж на нинішньому місці у вас дійсно немає можливостей для зростання кар’єри та підвищення зарплати, то міняйте роботу. Безперечно, це пов’язано з проблемами. Сьогодні конкуренція на робоче місце достатньо висока, термін пошуку роботи становить приблизно півроку, а нові робочі місця відкриваються не так активно, як до кризи. Однак у цій ситуації є і хороша новина! Кваліфіковані кадри навіть у кризу залишаються в ціні, і їх охоче беруть на роботу успішні компанії.
При зміні роботи насамперед необхідно оновити своє резюме, вказавши реальні досягнення на попередньому місці роботи, отримані додаткові знання, а також додавши в нього фрази, що «продають» вас. Не вказуйте в розділі «досвід роботи» функціональні обов’язки, які ви виконували. Вони нічого не скажуть про те, наскільки ви ефективний співробітник. Набагато корисніше вказати цінність, яку ви принесли колишнім компаніям. Бажано, щоб вона була виражена в кількісних показниках – відсотках, цифрах, іменах залучених клієнтів. На співбесіді не називатйте мінімальну зарплату, за яку ви погодитеся працювати. Однак і не завищуйте планку – у всьому потрібно знати міру. Оптимально – надбавка 20% до тієї зарплати, яку ви отримували на попередньому місці роботи.
Адекватно оцінюйте свою вартість на ринку праці та демонструйте свою цінність для роботодавця.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас