Україна і кредитори можуть піти на взаємні поступки, домовившись списати близько 20% боргу, - аналітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і кредитори можуть піти на взаємні поступки, домовившись списати близько 20% боргу, - аналітики

Казна та Політика
1868
Комітет кредиторів і влади України можуть піти на взаємні поступки в рамках переговорів про реструктуризацію єврооблігацій, в результаті чого буде досягнута домовленість про сумарне списання порядку 20% боргу, вважає більшість опитаних аналітиків інвесткомпаній.
“Критерії Міжнародного валютного фонду (у тому числі до 2020 року зменшити заборгованість до 71% ВВП) істотно обмежують можливості України прийняти угоду з незначним списанням. Тому якщо сторони і наблизяться до угоді, то, швидше за все, позиція кредиторів зміщуватиметься до позиції України” , – вважає аналітик Goldman Sachs Ендрю Матен
У той же час, експерт скептичний щодо домовленості про реструктуризацію, яка може бути оголошена вже найближчим часом, враховуючи, що ще кілька тижнів тому кредитори готові були погодитися на списання не більше 5% основного боргу, тоді як Україна продовжувала наполягати на списанні 40% номіналу.
За оцінками аналітика Sberbank CIB Олександра Голинського сторонам вдасться домовитися про списання порядку 25-30% номіналу. У той же час, аналітик вважає списання більш 35% або менше 20% номіналу вкрай малоймовірним.
Що стосується купона, у своєму базовому сценарії експерт припускає ставку не перевищує 5,5% річних, надалі підвищується до 7,5-8,5%. Крім того, він упевнений, що Україна здійснить майбутню 23 серпня виплату відсоткового доходу в сумі $ 60 млн за єврооблігаціями з погашенням в 2021 році.
“Україна націлена отримати домовленість з усіма приватними кредиторами до 23 вересня. Таким чином, щоб не ускладнювати процес реструктуризації, країна буде своєчасно обслуговувати свої поточні зобов’язання, виплачуючи майбутні до цієї дати відсотки”, – Сказав А.Голинський.
З попередніми експертами також солідарний керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен, який передбачає, що домовленість буде включати списання 25% номіналу боргу. Разом з тим, експерт вважає, що процентна ставка за новими цінних паперів складе не більше 4,5% річних.
Аналітик Nomura Дмитро Петров очікує, що майбутня боргова операція буде являти собою негайне списання близько 15% основного боргу і купон на рівні 2% річних до 2020 року, після чого він буде підвищений до 7% річних. Крім того, виплати з цінних паперів з 2020 до 2026 року.
“З урахуванням наших припущень стосовно ефективної прибутковості – На рівні 12-14% річних, справедлива вартість повинна бути в межах 43-49% номіналу. У той же час, поточні котирування єврооблігацій знаходяться на рівні 56% номіналу, що передбачає списання 0-5 % основного боргу або надмірно оптимістичну ефективну прибутковість “, – вважає аналітик.
Експерти відзначають, що з 19 серпня Україна знаходиться в цейтноті для завершення всіх юридичних процедур з реструктуризації до настання 23 вересня – терміну погашення випуску єврооблігацій на $ 500 млн.
“Зазвичай необхідно три тижні для скликання зборів власників облігацій і ще два для повторних зборів у разі відсутності кворуму на першій зустрічі”, – пояснив трейдер відділу торговельних операцій з борговими цінними паперами інвесткомпанії “Драгон Капітал” Федір Багненко.
За словами заступника міністра фінансів України Ігоря Уманського, голова Мінфіну Наталія Яресько повернулася з чергових переговорів у Сан-Франциско 16 серпня, і в даний час Київ продовжує вести переговори з комітетом кредиторів в телефонному режимі, але в основному – по Skype.
У Мінфіні агентству повідомили, що остання офіційна інформація про хід переговорів датована 14 серпня, і згідно з нею переговори тривають. У відомстві також не стали коментувати наближення чергової виплати купона 23 серпня по єврооблігаціях в сумі $ 60 млн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас