0 800 307 555
0 800 307 555

Стала відома схема виведення грошей з БГ Банку


Стала відома схема виведення грошей з БГ Банку

БГ Банк купив за європейський кредит облігації за ринковою ціною, після чого перепродав їх за безцінь.

Журналісти ЗІК розслідували схему виведення коштів з БГ Банку (банк “Перший”), який був пов’язаний з колишнім генпрокурорм Віктором Пшонкою. Про те, що з установи зникли близько 65 млн гривень європейського кредиту, повідомила в на початку 2015 року Служба безпеки України.

Установу було закрито наприкінці листопада минулого року. Як виявилося, це сталося після того, як НБУ виявив незаконну оборудку з державними борговими паперами за кошти кредиту Європейського інвестиційного банку.

Банк купив облігації внутрішньої державної позики на суму близько 61 млн гривень, після чого перепродав їх менш ніж за 9000 гривень. “Відбулася операція, яка банком маскувалася, але Національний банк її виявив і після цього визнав банк неплатоспроможним”, – розповіла Катерина Рожкова, яка очолює департамент банківського нагляду НБУ.

Знайти покупця ОВДП за документами не вдалося, оскільки вони просто зникли. Ім’я покупця повинно бути відомо Розрахунковому центру, але ця установа не розкриває його ні Нацбанку, ні БГ Банку, що ліквідується.

Таким чином, у банку були поховані 3,5 млн євро кредиту ЄІБ, за які “Укренерго” повинна була будувати високовольтну лінію від Запорізької АЕС до підстанції “Каховська”. Примітно, що ці гроші були перераховані в банк, який адміністрував європейський кредит, вже коли в нього був введений куратор і коли його фінансові проблеми щосили висвітлювали ЗМІ. Під перерахуванням коштів стоїть підпис тодішнього заступника міністра фінансів Віталія Лісовенка.

Крім схеми з ОВДП, вдалося встановити, що банк фактично віддав задарма земділянку вартістю 2,6 млн гривень під Києвом, житловий будинок в Козині, оплатив фіктивні рекламні послуги на 17,8 млн гривень, де-факто списав борг на 4 млн євро одному з клієнтів і т.і. Усі фірми, на які виводилися активи, пов’язані між собою через директорів, юристів і адреси. Підписи під цими документами ставив заступник голови правління БГ Банку Вадим Дратвер, який пропрацював лише 15 днів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:БГ БАНК СБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua