Українські банки призупинили кредитування населення


Українські банки призупинили кредитування населення

Криза змусила українські банки призупинити програму кредитування. За першу половину 2015 року вітчизняні фінустанови практично не наростили кредитний портфель.

За даними НБУ 1 липня загальний обсяг виданих позик досяг 1,010 трлн грн. На 1 січня цей показник склав 1,006 трлн грн.

За перше півріччя банки трохи збільшили обсяги кредитування бізнесу і скоротили позики для фізосіб.

У другому півріччі тенденція збережеться. Банки не тільки не стануть видавати більше кредитів, але і спробують скоротити кредитний портфель і посилити вимоги до позичальників. Вже в III кварталі 58% опитаних експертів прогнозують зменшення портфеля кредитів бізнесу і 72% – фізичним особам.

Взяти кредит у банку стає все складніше. Ще в минулому році, зіткнувшись з відтоком депозитів, фінустанови різко припинили кредитування як бізнесу, так і громадян, підвищивши процентні ставки і вимоги.

Незважаючи на пожвавлення з повернення гривневих депозитів, банки не поспішають нарощувати обсяг кредитування, оскільки динаміка за вкладами ще нестійка.

“У іпотечному та автокредитуванні очікувати суттєвих змін не варто не тільки в поточному році, але і в першій половині наступного. В кінці року можлива активізація кеш-кредитування», – сказав начальник управління загальнобанківських ризиків банку «Фінанси та Кредит» Микола Войтків”.

Доступність кредитів для бізнесу зменшилася під впливом песимістичних очікувань банків за макроекономічними показниками і стурбованості з приводу ризиків кредитної застави.

Банки змушені «відсівати» запити на видачу кредитів ще й у зв’язку зі збільшенням частки прострочених позик.

За даними НБУ, на початок липня в цілому по банківській системі 18,7% кредитів фінустанови визнали проблемними, тобто такими, які не обслуговуються більше 90 днів. Хоча ще на початку року показник прострочених кредитів становив 13,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредити для населення
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua