Facebook підключить всіх до інтернету за допомогою дронів


Facebook підключить всіх до інтернету за допомогою дронів

Компанія Facebook представила дрон під кодовим ім’ям Aquila («Орел» на латині) і систему лазерного зв’язку, за допомогою яких компанія збирається підключити до інтернету віддалені ділянки нашої планети.

Дрон Aquila – результат роботи британської аерокосмічної команди, що входить в Connectivity Lab. Цей підрозділ Facebook, яке працює над новими технологіями, які можуть кардинально змінити економіку розгортання інфраструктури інтернету.

Aquila працює на сонячних батареях, що дозволяє йому літати у верхніх шарах атмосфери (вище комерційних рейсів і поганої погоди) до трьох місяців без посадки. Завдяки конструкції з вуглецевого волокна вага дрона 400-450 кг залежно від навантаження. Розмах крил «інтернет-літака» дорівнює розмаху крил Боїнга 737.

Для передачі інформації Aquila буде використовувати ще одну розробку Connecticity Lab. Команда лазерного зв’язку з Каліфорнії, розробила лазер, який може передавати близько 10 гігабіт даних в секунду (приблизно в 10 разів швидше, ніж дозволяли подібні технології донедавна) для мети розміром з монету на відстань більше 16 км.

Після успішних лабораторних випробувань Connectivity Lab тестуватиме пристрій в реальних умовах. Ця система лазерного зв’язку буде використовуватися для підключення Aquila один до одного і до землі. Таким чином, буде створена стратосферна мережа, яка дасть доступ до інтернету навіть у найвіддаленіших куточках планети.

За словами віце-президента Facebook по глобальному інжинірингу і інфраструктурі Джея Паріка, близько 10% населення Землі проживає в місцях, де не існує інтернет-інфраструктури і де її створення є економічно невигідним. Мета Facebook, стверджує він, полягає не в створенні контрольованої компанією мережі, а в швидкому просуванні і доведенні цих технологій до стану, коли вони стануть життєздатними рішеннями для операторів зв’язку та інших партнерів по розгортанню мереж.

Нагадаємо, влітку 2013 року кілька компаній оголосили про те, що об’єднуються і запускають проект Internet.org, який зробить інтернет доступнішим п’яти млрд людей, які досі не могли його собі дозволити. У їх числі був і Facebook.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua