Життя в борг: Мінфін виклав графік надходження грошей від Євросоюзу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Життя в борг: Мінфін виклав графік надходження грошей від Євросоюзу

Казна та Політика
3177
Днями Україна отримала перший транш у розмірі 600 млн євро, наданий Україні в рамках пакету макрофінансової підтримки з боку Європейського Союзу загальним обсягом 1,8 млрд євро.
Наступні транші Україна отримає після виконання низки умов у сфері державних фінансів, енергетики, державного управління та покращення бізнес-клімату.
Зокрема, очікується, що другий платіж у 600 млн євро буде надано в кінці 2015 року, а третій транш, об’ємом також 600 млн євро, Україна зможе отримати в першому кварталі 2016 року.
Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Макрофінансова підтримка надається країнам-партнерам ЄС, які відчувають серйозну проблему платіжного балансу. Кошти дають у вигляді середньострокових позик.
Надання макрофінансової підтримки ЄС пов’язане з програмою співпраці України з МВФ. Зокрема, отримання 600 млн євро макрофінансової підтримки стало можливим після ратифікації відповідних документів Україна та завершення першого перегляду програми з МВФ.
Гроші будуть спрямовані на невідкладні бюджетні потреби і на обслуговування старих боргів.
Ставка запозичення становить всього 0,25%, що дозволяє замінювати існуюче боргове навантаження, обслуговування якого коштує в середньому близько 8%, набагато більш дешевими позиками.
Ці кошти Європейська комісія залучає на зовнішньому ринку запозичень, використовуючи свій найвищий кредитний рейтинг (ААА). Гроші Україна отримує за тією ж кредитною ставкою.
Нагадаємо, це вже третій кредитний пакет макрофінансової підтримки, який ЄС надає Україні. Дана програма є результатом успішного виконання Україною всіх необхідних умов по першому і другому пакетам макрофінансової допомоги на загальну суму в 1,61 млрд євро, які Україна отримала протягом 2014-2015 років.
Разом з новою програмою, обсяг фінансування України з боку ЄС складе 3410 млн євро, що є найбільшою за обсягом фінансовою підтримкою країни-ні члена ЄС за такий короткий період часу.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас