У США з'явилося унікальне «місто» для випробувань робомобілів (відео)


У США з'явилося унікальне «місто» для випробувань робомобілів (відео)

В Мічиганському університеті (США) завершено будівництво унікального полігону Mcity, створеного для ретельного всебічного випробування роботизованих автомобілів і технологій міжмашинної взаємодії.

Mcity являє собою якусь подобу міста, що займає площу близько 130 000 м кв. Тут є вулиці з перехрестями, дорожніми знаками і світлофорами, швидкісна дорога, ділянки з кільцевим і одностороннім рухом та ін. Уздовж вулиць розтягнулися декорації фасадів будинків, повсюдно зустрічаються макети велосипедистів і пішоходів, які намагаються перейти дорогу.

Полігон дозволить відчувати робомобілі в різних умовах і імітувати найрізноманітніші ситуації. Наприклад, багато дорожні знаки навмисно зіпсовані з метою утруднити їх розпізнавання системами комп’ютерного зору. Дорожнє полотно в деяких місцях перебуває в жалюгідному стані – вибоїни та тріщини повинні допомогти у тестуванні автопілота у важких умовах.

У Mcity зустрічаються ділянки доріг з різним типом покриття – наприклад, бетоном та асфальтом. Одна з вулиць розташована строго з півночі на південь для перевірки точності роботи навігаційних приладів.

Конфігурація полігону може змінюватися завдяки рухливим фасадам будівель і можливості установки/демонтажу знаків. Передбачені складні розв’язки, тунель і імітація виїзду на швидкісну магістраль.

Автомобілі на полігоні зможуть обмінюватися даними один з одним, а також з дорожньою інфраструктурою, зокрема, з системою світлофорів. До речі, робота останніх може навмисно порушуватися для імітації нештатних ситуацій.

У проекті Mcity беруть участь такі компанії, як Delphi Automotive PLC, DENSO Corporation, Ford Motor, General Motors, Honda Motor, Nissan Motor, Qualcomm Technologies, Toyota Motor та інші.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua