0 800 307 555
0 800 307 555

У світі зростає кількість людей, що купують громадянство інших країн - FT


У світі зростає кількість людей, що купують громадянство інших країн - FT

Багато країн для залучення капіталів пропонують податкові послаблення для іноземців, наприклад, податкові пільги для іноземців діють в Португалії, Ізраїлі та Франції. Але крім привабливості податкових систем країни намагаються залучити заможних людей правом на проживання на своїй території.

Після фінансової кризи кількість країн, які продають своє громадянство, збільшилася. На Кіпрі паспорта запропонували інвесторам, які втратили свої вклади через кризу банківської системи країни, пише газета.

Один з найбільш популярних варіантів пропонує карибський острів Антигуа. Купивши громадянство країни, людина зможе відвідувати без візи 130 країн. Єдина умова влади: необхідність перебувати в країні не менше п’яти днів за п’ять років.

У 2014 році першою людиною, що отримав громадянство Антигуа за цією схемою, став сирійський бізнесмен Джордж Джорджес. Після цього паспорта країни придбали понад 500 людей з різних країн. Завдяки цій програмі країна отримали необхідні 65,9 млн доларів, відзначає видання.

Крістіан Калин з компанії Henley Partners повідомив Financial Times, що щорічно додаткові паспорта купують кілька тисяч людей. Ними рухає бажання забезпечення довгострокової безпеки, можливість безвізових подорожей і страх перед терористичними погрозами.

“Після 11 вересня цей процес став більш масштабним. Все більше людей бачать цінність додаткового громадянства”, – сказав він.

У недавній публікації МВФ говориться, що громадянство в обмін на інвестиції останнім часом набуло найбільшу популярність серед китайців. За ними йдуть росіяни і вихідці з Близького Сходу, зазначає ВВС.

Громадяни розвинених країн також беруть участь у цих програмах, але керуються переважно міркуваннями економії на податках.

Але продаж паспортів може стати причиною розбіжностей і скандалів. У минулому році міністерство фінансів США попередило, що деякі іранські бізнесмени хотіли придбати громадянство Сент-Кітс, щоб обійти санкції проти Ірану. Також минулого року Європарламент прийняв резолюцію, яка засуджувала практику продажу паспортів ЄС Мальтою, зазначає видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua