Turkcell завершила консолідацію 100% оператора мобільного зв'язку "Астеліт"


Turkcell завершила консолідацію 100% оператора мобільного зв'язку "Астеліт"

Турецька телекомунікаційна компанія Turkcell завершила викуп 44,96% акцій Euroasia Telecommunications Holding у фінансово-промислової групи “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ) бізнесмена Ріната Ахметова.

Сума угоди склала $100 млн, говориться в повідомленні турецької компанії. Раніше Turkcell володіла 55,04%-ю часткою в Euroasia Telecommunications, якій належить мобільний оператор “Астеліт” (бренд life :)).

Turkcell очікує, що консолідація “Астеліту” сприятиме більш ефективному управлінню компанією, підвищенню гнучкості в інвестуванні і зробить українського оператора більш сильним гравцем в довгостроковій перспективі, йдеться в повідомленні.

ТОВ “Астеліт” в лютому 2015 стало переможцем по першому лоту на отримання ліцензій на зв’язок в стандарті UMTS (3G). Ліцензія обійшлася оператору в 3,355 млрд гривень.

Раніше експерти говорили “Інтерфаксу”, що Turkcell з великою ймовірністю продовжить купувати мобільні активи на українському ринку. Наступним об’єктом для придбання може стати стільниковий оператор “Трімоб”, “дочка” “Укртелекому”, вважають експерти.

Компанія в січні-березні 2015 року збільшила чистий збиток в 2,8 рази – до 5,63 млрд гривень, показник EBITDA – на 13,8%, до 327,5 млн гривень.

У 2014 році чистий збиток “Астеліту” виріс в 21,5 рази – до 5.590 млн грн., виручка – на 12,7%, до 4,05 млрд гривень.

Turkcell на 51% належить Turkcell Holding. Вона, у свою чергу, на 52,91% перебуває у власності Cukurova Telecom Holdings Ltd. (51% у Cukurova Finance International, 49% – у російської “Альфа-груп” Михайла Фрідмана і партнерів), на 47,09% – TeliaSonera. Кінцева частка “Альфи” – 13,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua