Погоріла найбільша мережа турагентств в Україні


Погоріла найбільша мережа турагентств в Україні

Найбільша українська мережа турагентств “Гарячі тури”, загрузнувши у фінансових спорах, схоже, припинила своє існування. Телефони, вказані на сайті мережі, не відповідають. Крім того, один з потенційних інвесторів відмовився рятувати компанію.

“Гарячі тури” – найбільша туристична франчайзингова мережа, яка об’єднує більше 250 офісів по всій Україні, зазначено на сайті цієї компанії. Також, станом на 2014 рік, в групу Hottours входили франчайзингова мережа “One 2 fly” (Росія) і Hottours gmbh (Німеччина).

Позови на 7,5 млн грн

Близько двох тижнів тому в соціальних мережах почала поширюватися інформація, що мережа турагентств “Гарячі тури” відчуває фінансові проблеми.

Компанія могла бути врятована, оскільки, як мінімум, один потенційний інвестор погодився врятувати фірму.

““Гарячі тури” попередньо озвучили одну інформацію щодо витрат і доходів, яка нас влаштовувала, компанію був сенс рятувати – розповів РБК-Україна директор Tickets.ua Сергій Кравець. – В ході переговорів і аналізу цифр, ми побачили зовсім інші цифри – зросли витрати, і дуже суттєво фактична цифра доходів стала відрізнятися від заявленої в меншу сторону. Схоже, “Гарячі тури” на момент першої комунікації з нами самі до кінця не розуміли розмір проблеми. Зваживши ситуацію, ми не побачили сенсу займатися цією історією далі. Для нас подібна інвестиція виглядала як невиправдана. Ми повідомили про своє рішення, і зупинили переговори. Сподіваюся, “Гарячі тури” змогли зацікавити кого-небудь ще”.

“Окремо, що важливо для туристів, ми спостерігаємо картину порятунку потопаючих руками потопаючих, тобто, агентства, які входили в мережу “Гарячі тури”, в більшості випадків самі по другому разу повторно платили туроператорам за своїх туристів, і ті летіли, – зазначив Сергій Кравець. – Дуже гідне ставлення”.

Додатковим ударом по компанії стали суди. Дві фірми подали позови на “Гарячі тури” в кінці червня.

Зокрема, “Натура-Бразерс” подала в суд на ТОВ “Мережа агенцій “Гарячі тури” позов з вимогою повернути 1,31 млн грн, які “Натура-Бразерс” 12 січня 2015 року помилково перерахувала “Гарячим турам”. Фірма просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно “Гарячих турів” на суму 1,31 млн грн.

Господарський суд Києва задовольнив позовну заяву “Натура-Бразерс” і 26 червня постановив накласти арешт на цю суму на банківських рахунках, які будуть встановлені в ході виконання постанови суду.

Примітно, що “Натура-Бразерс” не працює на туристичному ринку, а займається бізнесом на ринку овочів і фруктів.

Другий позов на суму 6,24 млн грн проти “Гарячих турів” було подано 25 червня в Госпсуд Києва туроператором Anex Tour. У постанові суду не вказана причина вимоги позивача. Перше засідання суду призначено на 22 липня.

Борги на 1,5-2 млн дол.

Мережа “Гарячі тури” все-таки припинила своє фактичне існування, сказав РБК-Україна директор мережі туристичних агенцій “Поїхали з нами” Олег Кулик. “Врятувати її від відходу з ринку можна було приблизно два тижні тому, коли вперше стало відомо про проблеми в мережі, однак зараз вже занадто пізно”, – вважає він.

Причиною відходу з ринку “Гарячих турів” Олег Кулик назвав маніпуляції власника мережі з грошима, які турагенти повинні були через центральний офіс “Гарячих турів” передати туроператорам за куплені тури.

Олег Кулик оцінив суму боргу “Гарячих турів” за банківськими овердрафтами туроператорам і турагентам в 1,5-2 млн дол.

РБК-Україна безуспішно намагалося зв’язатися з “Гарячими турами” за телефонами, вказаними на сайті. Такими ж марними виявилися спроби зв’язатися по телефону, який вказаний в відомостях компанії на сайті “Єдиного державного реєстру юросіб і фізосіб-підприємців”.

За даними Олег Кулика, велика частина агентів мережі “Гарячі тури” після припинення діяльності перейшла в мережу туроператора TPG, який запропонував лояльні умови. А частина агентств пішла в мережу TUI, “Мережа Агенцій Горящих Путівок” та інші, зазначив Кулик.

Так, дійсно багато турагентств приходять до нас і з “Гарячих турів”, і з інших мереж, і “самотні вовки”. Взагалі, для розвитку світового туризму дуже характерно те, що мережі утворюються навколо великих туроператорів. По всій видимості, турагентствам наші умови співпраці цікавіші”, – сказав РБК-Україна директор з розвитку агентської мережі туроператора TPG Валерій Паренчук.

Він пояснив, що TPG намагається допомогти агентам з “Гарячих турів” у вирішенні проблем, роблячи, наприклад, відстрочення та пропонуючи франчайзинг. “Підприємці люблять в Україні на ринку туризму працювати за принципом фінансових пірамід. Більш того, виводять їх на перші місця за продажами”, – підкреслив Валерій Паренчук.

Сумні наслідки

Відхід з ринку мережі “Гарячі тури” негативно вплине на туристичний ринок, упевнений директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук.

“Туристи, навіть заплативши гроші і уклавши договір, не будуть впевнені, що вони зможуть відправитися на відпочинок”, – вважає він.

“Від відходу з ринку мережі “Гарячі тури” будуть у виграші мережі турагентств, які працюють під брендами великих туроператорів, – сказав РБК-Україна Володимир Царук. – В разі припинення роботи того чи іншого турагентства, з цієї мережі та ненадходження туроператору грошей, туроператор-власник мережі, швидше за все, все одно знайде ресурс відправити туриста в оплачені тури”.

Дмитро Уляницький

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua