Мінінфраструктури планує приватизувати обласні та районні автодори


Мінінфраструктури планує приватизувати обласні та районні автодори

Обласні, районні автодорожні підприємства, дорожньо-експлуатаційні управління з січня наступного року будуть передані в управління місцевій владі та з метою подальшої приватизації, написав директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України Роман Хміль на своїй сторінці в мережі Facebook.

“Таким чином, місцева влада отримає: дороги місцевого значення, експлуатаційні потужності (техніку, кар’єри та асфальтові заводи), фінансування (територіальні дорожні фонди)”, – написав він.

Надалі, за словами Р.Хміля, планується впровадити незалежний контроль якості всіх дорожніх робіт (в даний час реалізується пілотний проект), створити цільовий державний і територіальний дорожні фонди, а також інспекцію на дорогах “Укртрансбезпека”, і обладнати пункти автоматичного контролю ваги вантажівок “на ходу”.

Крім того, планується впровадити довгострокові контракти, за якими підрядник несе відповідальність за якість протягом гарантійного терміну в 7-10 років

“Зараз також робимо електронну карту, на якій буде вся інформація про стан доріг, вартість їх ремонту, куди йдуть гроші, стратегічні плани й пріоритети ремонтів та інше”, – зазначив Р.Хміль.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 8 липня ухвалив рішення ліквідувати Державну акціонерну компанію “Автомобільні дороги України.

“Це фінальна крапка в процесі написання дорожньої карти, яка пояснює, яким чином ми реформуємо систему автодору, передамо експлуатаційні можливості на місця, будемо фінансувати дорожнє будівництво”, – сказав міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

Раніше віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський зазначав, що одним з важливих кроків для реформування дорожньої галузі є передача облавтодорів державного управління на місцевий рівень. Цьому процесу заважає наявність проміжної управлінської структури – ДАК “Автомобільні дороги України”, якій підпорядковуються обласні дорожні підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua