Google спотворює результати пошуку, чим завдає шкоди споживачам (дослідження)


Google спотворює результати пошуку, чим завдає шкоди споживачам (дослідження)

Google Inc. фільтрує відображаються результати пошуку таким чином, який порушує антимонопольне законодавство багатьох країн і завдає шкоди користувачам інтернету, йдеться в дослідженні американських вчених – Майкла Луки з Гарвардської школи бізнесу і Тіма Ву з юридичної школи Колумбійського університету.

Дослідження проведене за підтримки Yelp Inc. – Однієї з компаній, що звернулися до Єврокомісії (як головне антимонопольне відомство Євросоюзу) зі скаргою на пошуковик Google. Документ був представлений Єврокомісії.

На підставі даних статистичних випробувань і розлогого економічного та юридичного аналізу вчені роблять висновок, що Google просуває в результатах пошуку свої власні спеціалізовані сервіси на шкоду конкурентам, включаючи Yelp і TripAdvisor.

В даний час Google виводить результати не по релевантності, а віддаючи перевагу власним сервісам і партнерам в перших рядках. Автори дослідження стверджують, що, якби цього не було, користувачі з набагато більшою ймовірністю переходили б по посиланнях в порядку убування релевантності.

“Таким чином, використовуючи домінуюче становище на ринку пошуку для просування внутрішнього контенту, Google знижує соціальну користь, надаючи споживачам результати більш низької якості і гірші співпадіння”, – пишуть вони.

У квітні ЄС офіційно звинуватив Google у спотворенні результатів пошуку. Частка Google на ринку інтернет-пошуку в Європі становить близько 90%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua