Міжнародні кредитори застерігають Київ від списання боргів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжнародні кредитори застерігають Київ від списання боргів

Казна та Політика
691
На думку приватних міжнародних кредиторів України, списання основної суми боргу за українськими держоблігаціями “посилає неправильний сигнал” світовим ринкам капіталу.
Як відомо, Україна хоче реструктуризувати 23 мільярда доларів зовнішнього боргу, щоб зекономити для бюджету 15,3 мільярда в період між 2015 і 2018 роками, як того вимагає МВФ. Але переговори буксують через розбіжності у питанні списання боргу.
На думку кредиторів, списання частини номіналу українських держоблігацій “посилає неправильний сигнал” світовим ринкам капіталу та може поставити під питання подальші інвестиції. Україна та її бізнес-спільнота повинні мати доступ до міжнародних фінансів для стимулювання відновлення, йдеться у листі комітету кредиторів.
У комітет на чолі з інвестиційною компанією Franklin Templeton заявили, що угода, яку вони запропонували Києву, дозволяє списати 16 мільярдів доларів боргу у вигляді зниження процентних платежів, що нібито відповідає всім критеріям програми з порятунку Міжнародного валютного фонду (МВФ). А виплата процентів, згідно з пропозицією кредиторів, має бути прив’язана до досягнення певних показників зростання ВВП, щоб дати Україні час відновити економіку.
Проте Україна поки що відкидає план комітету, посилаючись на те, що він передбачає використання резервів НБУ для погашення боргу в довгостроковій перспективі. Київ наполягає на списанні приблизно 40 відсотків основного боргу та погрожує введенням мораторію на платежі, якщо кредитори не погодяться з умовами, нагадує інформагенція “Інтерфакс”.
У МВФ підтримали Україну, заявивши, що розрахунок за кредитами з використанням резервів НБУ не відповідає цілям програми порятунку фонду. Очільниця фонду Крістін Лагард підкреслила, що навіть якщо Україна не зможе обслуговувати свої борги, МВФ продовжить фінансову допомогу Києву.
Утім, водночас Лагард нагадала, що для успіху програм допомоги українську “боргову операцію” (debt operation) усе ж необхідно якнайшвидше завершити. Через це МВФ вітає продовження перемовин з приватними кредиторами щодо реструктуризації боргу, заявила вона.
Віталій Дубенський
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас