Глава МВФ заявила про готовність виділити Україні кредитний транш незалежно від рішення про реструктуризацію держборгу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Глава МВФ заявила про готовність виділити Україні кредитний транш незалежно від рішення про реструктуризацію держборгу

Казна та Політика
811
МВФ готовий виділити Україні другий кредитний транш за програмою EFF в обсязі $1,7 млрд незалежно від результатів переговорів з приватними кредиторами про реструктуризацію частини боргу.
Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.
“Швидке завершення боргових операцій (у тому числі реструктуризації боргу – ред) є важливим для продовження програми реформ. І тому МВФ всіляко заохочує переговорний процес і завершення реструктуризації. Однак у разі, якщо переговори не будуть завершені, а Україна не зможе обслуговувати свій борг перед приватними кредиторами, Фонд зможе продовжити кредитування України як позичальника”, – йдеться в заяві.
Голова МВФ також звернула увагу на те, що українська влада реалізує амбітну програму реформ, розраховану на 2015-2018 роки, яка передбачає глибокі макроекономічні та структурні реформи. “Вони включають істотну фіскальну консолідацію, реформи в енергосекторі, відновлення банківської системи, поповнення золотовалютних резервів Нацбанку і, як результат, зростання виробничих можливостей економіки”, – зазначила Крыстын Лагард, додавши, що ця програма реформ фінансується як ресурсами МВФ, так і коштами інших кредиторів і урядів країн ЄС і США.
Водночас, кажучи про держборг, Крістін Лагард знову наголосила, що боргові операції покликані досягти трьох основних цілей: зниження держборгу до рівня 71% ВВП до 2020 року, зниження необхідності залучення коштів до 10-12% ВВП у 2019-2025 роках, а також економія $15,3 млрд на боргові операції протягом найближчих 4 років.
“Ці цілі покликані зміцнити фінансове становище країни у середньостроковій перспективі, збільшити обсяг золотовалютних резервів, а також надати уряду можливість обслуговувати існуючий борг без накопичення нової заборгованості, – підкреслила директор-розпорядник МВФ. – У зв’язку з цим використання золотовалютних резервів зараз (як пропонують приватні кредитори для виплати боргу – УНІАН) не представляється можливим”.
При цьому Крістін Лагард зазначила, що влада України має виконати значну роботу з виконання усіх пунктів програми реформ. “І я вірю, що ця програма дозволить залучити не лише підтримку міжнародної спільноти, а й приватних кредиторів, що не менш важливо для досягнення успіху”, – резюмувала голова МВФ.
Україна і МВФ реалізують спільну програму реформ, яка передбачає виділення нашій країні $17,5 млрд кредитних коштів протягом 4 років. Перший транш кредиту обсягом $5 млрд Україна отримала одразу ж після схвалення програми – у березні цього року.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас