Всюдисущий: Мінекономрозвитку доручило Саакашвілі наглядову раду реформи держпідприємств


Всюдисущий: Мінекономрозвитку доручило Саакашвілі наглядову раду реформи держпідприємств

Голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі очолив створену Міністерством економічного розвитку і торгівлі наглядову раду реформи державних підприємств, до якої увійшли також відомі міжнародні фахівці з інвестицій та корпоративного управління.

Як повідомив М.Саакашвілі на прес-конференції в Києві в п’ятницю, членами наглядової ради стали голова Варшавської фондової біржі Павло Тамборскій (Pawel Tamborski), керуючий директор в регіоні Франсуа МАЛіЖ (Francis Malige), засновник компанії Horizon Capital Марко Івашко, директор СБ у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан (Qimiao Fan), президент в регіоні Східної Європи, Близького Сходу та Африки Mondelēz International Тарас Лукачук.

За словами М.Саакашвілі, українські промислові підприємства мають величезний потенціал, але практично який не приносить ніякої користі Україні. “Тільки в 2014 році вони дали 100 млрд грн збитків замість того, щоб вони приносили такий же дохід”, – сказав глава сформованого наглядової ради.

Він навів приклад компанії “Укрспирт”, в якій всі попередні керівники крали в рік від $125 до $180 млн, тому практично жоден керівник цієї держкомпанії при призначенні ніколи не цікавився, яка в нього буде зарплата.

М.Саакашвілі зазначив вдалий приклад реформи держсектора Грузії, в результаті якого залізниця цієї країни, очолюваної ним в той момент, в рік приносила більше прибутку, ніж всі державні підприємства України, число працівників яких перевищує населення Грузії.

Голова наглядової ради підкреслив, що держпідприємства також залишаються головним джерелом “чорного налу” для українських політиків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua