Як знизити енергозатрати власникам великих комерційних приміщень? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як знизити енергозатрати власникам великих комерційних приміщень?

Енергетика
2325
Українцям доводиться пройти непростий шлях адаптації до нових умов використання енергоресурсів: крім зменшення кількості природного газу треба налаштовуватись на нові великі ціни та тарифи. Тому на часі шукати шляхи зниження енергозатрат в будівлях, одними з яких є торговельно-розважальні центри (ТРЦ) та офісні приміщення.
З 2014 року після значного підвищення цін енергоресурсів і зменшення купівельної здатності населення зменшилися й доходи фірм орендарів, які не мають можливостей оплачувати оренду приміщень. Вільні площі в торговельних та офісних будівлях інколи ставлять питання про банкротство власників центрів через великі експлуатаційні витрати, в першу чергу – на опалення, вентиляцію та кондиціонування, повідомляє видання з посиланням на savenergy.info.
Багато таких центрів виникли в старих будівлях, які не передбачали нових технологій для підтримання комфорту. На перевитрати впливають проблеми з неутепленими фасадами, незбалансованими інженерними системами будівель. Виходом з такої ситуації є впровадження нових технологій інженерних систем, які можна розглянути на прикладі ТРЦ площею понад 50 тисяч квадратних метрів в південній частині країни.
Для такого проекту можна використати наступні концепції:
1. Відмова від газової котельні на користь повітряних теплових помп (ТП), як основного джерела тепла. Вартість тепла для системи теплопостачання складає (в цінах 2014 року – пропорції збережуться і цього року): для газу 0,93 грн/кВт; для ТП – 0,56 грн/кВт.
2. Децентралізація обладнання подачі свіжого повітря в приміщення. Традиційна система має потужність 605 кВт, а децентралізована – 151 кВт. Затрати енергії на переміщення 1000 м3 свіжого повітря і видалення відпрацьованого складають: 2,24 кВт для традиційної системи і 0,54 кВт для децентралізованої.
3. Децентралізація обладнання для системи повітряного опалення приміщень. В децентралізованій системі повітряного опалення можна оперативно керувати (знижувати або вимикати) режимом роботи кожної групи опалення. Економія може скласти 30%.
4. Використання технології прямого випаровування для системи кондиціонування. Перехід на енергоефективні системи кондиціонування прямого випаровування (для заміни чіллерних) забезпечує зниження споживання електроенергії приблизно на 25%.
5. Децентралізація обладнання кондиціонування для систем кондиціонування приміщень дасть 10% економії.
6. Використання технології утилізації тепла і вологи для системи подачі свіжого повітря в приміщення.
7. Використання технології BMS для керування мікрокліматом в приміщеннях.
Використання одночасно всіх технологій не дає арифметичної суми економії. Але власникам офісних і торгівельних будівель потрібно знати про нові технології, які дозволяють керувати в реальному часі процесом вироблення енергії і зниженням енергозатрат в будівлях. Ці знання і технічні рішення дозволять планувати рівень прибутку від вкладення коштів в нерухомість.
За матеріалами:
EcoTown
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас