Україна, щоб отримати гроші від ЄС, створить кредитний реєстр клієнтів банків


Україна, щоб отримати гроші від ЄС, створить кредитний реєстр клієнтів банків

Створення в Україні центрального кредитного реєстру для поліпшення оцінки банками кредитного ризику і зниження частки проблемних кредитів є однією з умов отримання Україною 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Про це повідомляється на сайті Національного банку України з посиланням на підсумки зустрічі глави НБУ Валерії Гонтарєвої і віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса.

Нацбанк нагадує, що Європейський Союз прийняв рішення надати Україні пакет макрофінансової допомоги на загальну суму 3,410 млрд євро, в т.ч. два пакети з яких вже отримані, а 15 квітня європарламент і рада ЄС ухвалили рішення про третій пакеті на 1,8 млрд євро, третина з яких повинна надійти в 2015 році.

«Серед умов отримання цих коштів – прийняття Національним банком України положення про порядок визнання фізичних та юридичних осіб пов’язаними з банками на підставі певних ознак, а також створення центрального кредитного реєстру з метою поліпшення оцінки банками кредитного ризику і зниження в середньостроковій перспективі частки негативно кваліфікованих кредитів» , – йдеться в повідомленні НБУ.

Посилаючись на заяву європейського дипломата, Нацбанк повідомляє, що європейське співтовариство готове надавати Україні всебічну підтримку на шляху оздоровлення економіки та реформування процесів в сферах державних фінансів і боротьби проти корупції, торгівлі та оподаткування, енергетики та фінансового сектора.

Відзначимо, 31 березня Європейська Рада ухвалила рішення, яким затвердила надання Україні 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги.

Кошти виділені Україні з метою стабілізації її економіки та на проведення реформ, поліпшення платіжного балансу, як визначено Міжнародним валютним фондом.

Допомога буде доступна протягом 2,5 років і надаватися у вигляді кредитів, які будуть виплачуватися в три етапи.

15 квітня в ЄС офіційно було підписано рішення про надання Україні 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua