У Гонтаревої оцінили в 15% падіння ВВП України за квартал


У Гонтаревої оцінили в 15% падіння ВВП України за квартал

Національний банк України оцінює падіння ВВП України в першому кварталі 2015 на рівні 15% в річному вимірі, як і прогнозував місяцем раніше.

«Темпи зміни індексу виробництва базових галузей в річному вимірі останні п’ять місяців залишаються майже на одному рівні, що дає підстави очікувати зниження реального ВВП в I кварталі 2015 на 15% в річному вимірі, як і прогнозувалося раніше», – йдеться в макроекономічному та монетарному огляді НБУ за квітень.

За оцінками НБУ, в березні річні темпи зниження індексу виробництва базових галузей залишилися на рівні попередніх місяців – 20,1%.

Відзначимо, Нацбанк на початку квітня прогнозував падіння ВВП України за підсумками першого кварталу на рівні 15%. В цілому за рік НБУ очікує падіння економіки на 7,5% при інфляції 30%.

Кабінет міністрів розглядає три сценарії розвитку економіки України у 2015 році, згідно з якими падіння ВВП країни очікується на рівні від 11,9% до 5,5%, інфляція – в діапазоні від 42,8% до 26,7%.

Падіння ВВП України в 2014 році порівняно з попереднім роком, без урахування окупованого Криму та частині зони проведення АТО, склало 6,8%. Номінальний ВВП в цілому за 2014 склав 1,567 трлн грн, у цінах попереднього року – 1,365 трлн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua